Nehoda autobusu v Itálii: UNIQA informuje


			Nehoda autobusu v Itálii: UNIQA informuje
8.8.2017 Pojistný trh, Škody

V Itálii zůstávají po havárii autobusu poslední 4 klienti UNIQA. Transport jednoho z nich je naplánován na středu. U ostatních jakmile to stav dovolí. UNIQA zajistí pro všechny adekvátní vybavení pro přepravu přizpůsobenou potřebám jejich zdravotního stavu.

Při nehodě zahynul řidič autobusu. Okamžitá pomoc byla na místě asistencí UNIQA poskytnuta dvěma desítkám zraněných bez ohledu na jejich pojišťovnu. Pokud to zranění vyžadovala, byli postižení hospitalizováni, ostatní v případě potřeby ošetřeni a byl jim zajištěn nocleh v místě nehody v několika ubytovacích zařízeních.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Červencové postřehy


Hospitalizováno bylo 16 turistů. Ti utrpěli většinou středně těžká zranění. Převládají zlomeniny žeber a končetin. V tuto chvíli není zapotřebí žádné akutní závažné operace. Stav všech pacientů by měl být stabilní. Zranění Češi byli rozvezeni do nemocnic v Cles, Bolzanu, Trentu a Roveretu.


 

Mohlo by vás zajímat: Zastavil virus WannaCry. Sám skončil ve vězení


Příčinu nehody budou vyšetřovatelé znát podle české konzulky Jany Karfíkové zhruba za týden. Tragédie v českém autobusu mohla být přitom daleko horší. 10 lidí na zájezd nejelo, jejich místa byla za řidičem. Autobus s řidičem byl najatý od dopravní agentury. Cestovní kancelář ho využívala pravidelně bez jakýchkoli špatných zkušeností.

Co se přesně stalo, vyšetřuje policie. Podle předchozích vyjádření jeden z cestujících, který je povoláním automechanik, popsal, že autobus jel se zařazeným druhým rychlostním stupněm. Při přeřazení na třetí stupeň se údajně něco stalo. Následně řidič vozidlo strhl do protisvahu. Italská média uvedla, že autobusu selhaly brzdy.

Zdroj: UNIQA pojišťovna, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články