Češi s diabetem mají šanci se pojistit


			Češi s diabetem mají šanci se pojistit
22.4.2008 Produkty

V ČR žije v současné době více jak 700 tisíc diabetiků. Lidé s diabetem mají přitom velmi omezený přístup k životnímu pojištění. Pojišťovna AEGON v těchto dnech uvádí na trh nový produkt, vytvořený na míru specifickým potřebám této cílové skupiny.

 

AEGON Česká republika přichází v současné době na trh s životním pojištěním Invest & Live s připojištěním DIALife, které představuje možnost pojistit se pro případ smrti a čtyř závažných onemocnění, kterými jsou diabetici nejvíce ohroženi – mrtvice, oslepnutí, selhání ledvin a amputace nohy nad kotníkem. Stala se tak vůbec první pojišťovnou v Evropě, která takovýto produkt diabetikům nabízí.

Evropské prvenství v nabídce produktu pro diabetiky AEGON dosáhl díky úzké spolupráci s největší světovou zajišťovnou Munich Re. Ta na základě výzkumu Mezinárodní diabetické federace (IDF) zaznamenala rostoucí významný podíl diabetiků mezi světovou populací (viz níže) a rozhodla se vyvinout ve spolupráci s pojišťovnou AEGON zcela nový produkt, který pokrývá specifické potřeby této stále rostoucí skupiny lidí.

Tomáš Vystrčil, ředitel divizi operations AEGON, k tomu říká: „Vycházíme z toho, že i lidé s diabetem mají své rodiny a závazky. Pojištění DIALife jim má pomoci v případě nepříznivých událostí vyrovnat ztrátu svého příjmu a dostát svým závazkům například z hypotéky nebo dalších úvěru.“

 

Šance na zajištění pro diabetiky v produktivním věku

Pojištění mohou sjednat diabetici ve věku od 15 do 55 let na dobu nejméně 10 let. U pojištění DIALife pojišťovna zkoumá jejich celkový zdravotní stav, a to v podobném rozsahu jako lékař v diabetologické ordinaci. O pojistitelnosti klienta rozhodne odborný lékař pojišťovny na základě zprávy diabetologa, která bude ve většině případů vyžadována.

Ondřej Poul, produktový manažer pojišťovny AEGON k tomu říká: „Uvědomujeme si, že nenabízíme plošné pojištění pro všechny diabetiky, to bohužel nedokáže zatím poskytnout nikdo na světě. Nabízíme ale pojištění lidem v produktivním věku s aktivním životním stylem. Tedy těm, kteří nejvíce potřebují zajistit sebe a svou rodinu proti ztrátě příjmů v případě nepříznivé životní události.“

Pro prodej nového pojištění si pojišťovna vybrala jako hlavní kanál poradenskou síť Partners, která klade velký důraz na přínos řešení pro klienta a kvalitní zajištění rizik. Více informací o produktu mohou zájemci získat na internetových stránkách www.aegon.cz/dialife, nebo bezplatné lince 800 111 222.

 

Diabetes je jedním z nejrozšířenějších civilizačních onemocnění.

Ve světě trpí diabetem 200 miliónů lidí a jejich počet se má do roku 2030 zdvojnásobit. V České republice žilo v roce 2006 749 000 pacientů s diabetem tedy asi 7,3 % celé populace! Dostupnost pojištění diabetiků pro případ smrti, úrazu nebo vážných onemocnění je však výrazně omezena. Diabetik pojištění buď vůbec nezíská, nebo pouze s výraznou cenovou přirážkou, která může podle celosvětových statistik zajišťovny Munich Re Group činit od 25 % do 400 % (dle pojišťovny a stavu pacienta). Průměrná přirážka je 250 %. Pojistit se pro případ závažných onemocnění je pro diabetiky nemožné.

„Podle současných zkušeností diabetiků v ČR je možnost sjednat si životní pojištění velice ztížená, ba nemožná. Pokud uvedete, že jste diabetik, některé pojišťovny vás vůbec nepojistí nebo vám nabídnou velmi předražené pojištění, kde jsou navíc rizika, která jsou ochotna přijmout, velmi omezena. Problémy bývají také s úrazovým a cestovním pojištěním. Diabetici přitom vzhledem k zvýšeným zdravotním rizikům pojištění nutně potřebují.“ říká Ing. Vladimír Horák, předseda Svazu diabetiků ČR.

Zdroj: aegon.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články