Václav Hönig: Střecha nad hlavou si zaslouží nejvyšší ochranu


			Václav Hönig: Střecha nad hlavou si zaslouží nejvyšší ochranu
3.1.2019 Produkty

Jedním z možných problémů majetkových pojištění bývají někdy až zbytečně komplikované pojistné smlouvy, ve kterých se řada lidí už nemusí příliš orientovat. V důsledku toho se pak stává, že si lidé sjednají pojistku, kde na některé důležité pojistné riziko zapomenou a nejsou tudíž proti němu chráněni. „Tomuto úskalí jsme jednou provždy zamezili díky našemu pojištění Domex+, které je pro klienty jednoduché a transparentní,“ uvádí Václav Hönig, ředitel úseku neživotního pojištění České podnikatelské pojišťovny.

Jak se Češi stavějí k majetkovému pojištění, které je jednou z nejdůležitějších pojistných ochran?

V případě celé řady pojistných událostí se bohužel ukáže, že smlouvy klientů jsou podpojištěné – tedy pojištěné na nízké částky. Často kvůli tomu, že pojistné smlouvy nebyly dlouhou dobu aktualizovány. Podpojištění majetku je v Česku obecný problém, se kterým se setkávají všechny pojišťovny. A týká se nemalé části bytového fondu.

Ještě horší je však varianta, kdy nemovitý majetek, na kterém je rodina existenčně závislá, není pojištěný vůbec. Bohužel i to je častá realita mnoha tuzemských domácností. Problémem ale může být i situace, kdy pojištění je sice na dostatečnou částku, ale lidé zase opomenou některá důležitá pojistná rizika. A proti nim pak jejich majetek není chráněn.


Mohlo by vás zajímat: Uber má jasno: Do pojišťování se pouštět nebude


To se stává často – tedy že klienti zapomenou na některá důležitá pojistná rizika ve své smlouvě?

Že by se jednalo o častý problém, bych neřekl, ale stává se to. Znají to ve všech pojišťovnách. U nás v ČPP jsme se rozhodli tomuto úskalí předejít a systém pojistných balíčků jsme úplně otočili – v rámci našeho majetkového pojištění Domex+. Zde jsou lidé pojištěni proti všem rizikům a vyberou si jen pojistný limit, který jim bude vyhovovat.

Na výběr mají ze tří variant. Už se tak nemůže stát, že by lidé na nějaké důležité pojistné riziko zapomněli. Právě to se totiž může přihodit u jiných modelů pojištění majetku, kde si lidé sami vybírají rozsah rizik, proti kterým si chtějí svůj majetek pojistit. Na jednu stranu je to samozřejmě výhoda, ale na stranu druhou to může být i problém – zejména u lidí, kteří se v pojištění moc nevyznají.

Jak dlouho už nabízíte majetkové pojištění Domex+?

V nabídce ho máme přibližně jeden rok. A ukazuje se, že je tento model pro klienty zcela ideální. U pojištění obecně platí, že pokud jsou pojistné smlouvy zbytečně složité, už to může být pro klienty problém. Jednak se v pojistných podmínkách nemusejí vyznat a pak právě mohou některé důležité skutečnosti ve smlouvě opomenout.

Proto jsme se snažili postavit naše pojištění Domex+ tak, aby bylo pro klienty jednoduché a co nejvíce srozumitelné. Velice ceněné u tohoto produktu jsou asistenční služby, které jsou klientům k dispozici 24 hodin denně. Lidem v nouzi zajistíme služby například instalatérů, plynařů, topenářů nebo zámečníků.


Mohlo by vás zajímat: Lloyd´s otevřel svoji novou pojišťovací společnost v Bruselu


Co byste poradil lidem, aby pamatovali u pojištění svého domu?

U majetkového pojištění je důležité se pojistit v takzvaných nových cenách. To znamená, že v případě pojistné události si klient z vyplaceného plnění dokáže poškozenou nebo zničenou věc znovu pořídit. Určitě bych doporučil nešetřit na nesprávném místě, to je na pojistném. To znamená při sjednávání pojištění stanovit odpovídající a dostatečnou pojistnou částku.

Tím to ale pro klienty nekončí. Stejně důležité je pak s pojištěním dále pracovat, tedy pravidelně smlouvu aktualizovat. To platí zejména při každém větším zhodnocení majetku, jako například při instalaci nových oken, dveří, nové střechy a podobně. Jen tak je možné předcházet podpojištění.

Kolik lidé v průměru platí za pojištění svého obydlí?

Částka, kterou lidé platí za ochranu svého nemovitého majetku, není nikterak vysoká. V průměru se jedná o 2000 korun. To znamená jen pár korun denně za ochranu majetku v hodnotě milionů korun, na kterém je rodina závislá. Přesto lidé důležitost tohoto pojištění podceňují.

Děkuji Vám za rozhovor.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články