Jiří Šindelář se stal předsedou představenstva ČASF


			Jiří Šindelář se stal předsedou představenstva ČASF

Představenstvo České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) zvolilo  do svého čela Jiřího Šindeláře.

Valná hromada ČASF 2022 ve svém volebním bloku zvolila na příští dva roky nové vedení asociace, které bylo přijetím významných finančně poradenských společností rozšířeno na jedenáct členů. Stávající vedení asociace tak doplnili zástupci společností Generali Česká distribuce, a.s., Broker Trust, a.s. a OK KLIENT, a.s.


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Krutá pravda o zdražování


V průběhu úvodního zasedání byli zvoleni předseda a místopředsedové představenstva, kde na post předsedy představenstva byl opět jednomyslně zvolen Ing. Jiří Šindelář, Ph.D. Místopředsedy byli zvoleni Mgr. Simona Machulová a Ing. Michal Bauer. 

„Naše asociace zastupuje drtivou většinu finančně-poradenského trhu a jako její předseda mohu slíbit, že budeme spolu s Marek Černoch nadále bojovat za férové podmínky pro podnikání všech, kdo to s klienty a jejich financemi myslí dobře,“ řekl předseda České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování Jiří Šindelář.

Představenstvo asociace bude v následujícím volebním období působit v tomto složení:

 • Jiří Šindelář, Ph.D.
 • Jan Pivoda
 • Karel Šulc
 • Tomáš Marek
 • Pavel Manhalter
 • Simona Machulová
 • Jakub Indra
 • Michal Bauer
 • Ing Michal Pobuda
 • Marek Janšta
 • Ing Štefan Tillinger

Mohlo by vás zajímat: Kooperativa, ČPP a ERV se vrací na výsluní v anketě Pojišťovna roku 2021


Jiří Šindelář od roku 2008 působil v Unii společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) jako výkonný ředitel a od roku 2012 také jako předseda představenstva. Od roku 2018 se pak stal předsedou představenstva České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF), která vznikla sloučením dvou profesních organizací USF a AFIZ. Aktuálně pak působí jako Chief Executive Officer v MONECO investiční společnosti.

Jiří Šindelář vystudoval Provozně ekonomickou fakultu (PEF) České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze, obor Ekonomika a management a následně pokračoval v doktorském studiu na téže fakultě v oboru Management. Dále je absolventem City University of Seattle, programu MBA. Během doktorandského studia působil jako nezávislý konzultant projektů z oblasti e-marketingu, financí či zdravotnictví a také jako odborný asistent ve výuce zaměřené na řízení distribučních sítí. Kromě vrcholových funkcí v české asociace finančních poradců zastupuje od roku 2014 Českou republiku v představenstvu FECIF – Evropské federace finančních zprostředkovatelů a poradců.


Mohlo by vás zajímat: Abeceda pojištění majetku s Pillow: B jako Budova


Jiří Šindelář participoval v řadě expertních komisí a platforem v oblasti regulace finančního trhu (expertní skupina Ministerstva financí ČR pro distribuci na finančním trhu, pracovní skupina distribuce Asociace pro kapitálový trh atd.) a v letech 2008 až 2011 také jako předseda výkonného výboru Manažerského klubu při PEF ČZU. Je autorem mnoha odborných publikací zejména z oblasti distribučních systémů a jejich zákonné regulace v prostředí finančního trhu, problematice se věnuje též jako pedagog Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). Od podzimu 2017 pak zasedá v řídícím výboru České akademie finančního plánování (ČAFP), nové vzdělávací entity na českém finančně-poradenském trhu. Hovoří aktivně anglicky a pasivně německy, ve volném čase se věnuje rodině a je zapáleným hráčem squashe.


Mohlo by vás zajímat: ČAP Insurance talk: U mikrofonu Zuzana Silberová


Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) vznikla v červnu 2018 integrací dosud samostatných profesních sdružení působících v oblasti finančního zprostředkování a poradenství.  ČASF reprezentuje trh finančního poradenství při tvorbě nové legislativy a regulace, vyvíjí nicméně i významnou samoregulační a analytickou činnost. Jde o sdružení, které s celkovým počtem 25 řádných členů a 3 členů přidružených zastupuje drtivou většinu finančních poradců a zprostředkovatelů v ČR a je tak jediným relevantním reprezentantem tohoto odvětví.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články