Finanční poradci sjednali ve 4Q 2020 produkty za více než 29 miliard korun


			Finanční poradci sjednali ve 4Q 2020 produkty za více než 29 miliard korun

Podle statistik České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování došlo za 4Q 2020 mezikvartálně ke zvýšení zprostředkovaného obratu celkově o 34 %.

V oblasti běžně placeného životního pojištění (ŽP) je indikován mezikvartální nárůst o 11 %. Vzrostl také objem sjednaného neživotního pojištění (NP) a to o 2 %.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Nové zkoušky významně zvyšují kvalitu profesionálů v oboru


Finanční poradci sjednali ve čtvrtém čtvrtletí 2020 finanční produkty v celkové hodnotě více než 29 miliard Kč ZDROJ ČASF 2

„Závěr minulého roku potvrdil rostoucí trend a zájem o služby finančních poradců. Z dat členských společností Asociace je zřejmé, že se lidé s ohledem na koronavirovou situaci snaží o zajištění své budoucnosti, což je vidět nejen z prezentovaných „čísel“ za poslední čtvrtletí 2020, ale rozdílný přístup k osobním financím zažívají také poradci při komunikaci s klienty. Je zřejmé, že lidé berou současnou situaci opravdu vážně a nechtějí nechat věci náhodě,“ řekl Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF.

Finanční poradci sjednali ve čtvrtém čtvrtletí 2020 finanční produkty v celkové hodnotě více než 29 miliard Kč ZDROJ ČASF 3Objem sjednaných investičních produktů vykazuje mezikvartální 34% nárůst v oblasti jednorázových investic. U pravidelných investic je naopak evidován pokles o 10 %. hypotéční úvěry co do objemu mají stále růstový trend. Mezikvartálně vzrostl zprostředkovaný obrat o 37 %.

Nárůst jsme zaznamenali téměř ve všech sledovaných segmentech a nejvíce pak v segmentu bydlení, kde o hypotéky byl koncem roku obzvláště vysoký zájem. Úrokové sazby hypoték byly na pomyslném dně a velkým impulzem pro kupující nemovitostí bylo zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Koronavirus ale ještě zažehnán není, tak bude důležité sledovat další vývoj,“  doplnil Marek Černoch.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Spoluúčast jako „bagatelní riziko“


Finanční poradci sjednali ve čtvrtém čtvrtletí 2020 finanční produkty v celkové hodnotě více než 29 miliard Kč ZDROJ ČASF

Zdroj: ČASF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články