Finanční poradci sjednali v 2Q 2020 produkty za 18 miliard korun


			Finanční poradci sjednali v 2Q 2020 produkty za 18 miliard korun

Podle statistik České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování došlo za 2Q 2020  mezikvartálně ke zvýšení zprostředkovaného obratu o 6 %.

V oblasti běžně placeného životního pojištění (ŽP) je indikován mezikvartální pokles o 18 %. Naopak vzrostl objem sjednaného neživotního pojištění (NP) a to o 5%. 

Životní pojištění jednorázově placené a běžně placené (produkční pojistné) Zdroj ČASFHypotéční úvěry co do objemu obnovily růstový trend. Mezikvartálně vzrostl zprostředkovaný obrat o 5 %. Objem sjednaných investičních produktů vykazuje podle údajů ČASF u jednorázových investic mezikvartální pokles o 21 % a u pravidelných investic pokles o 10 %.

Neživotní pojištění (produkční pojistné) Zdroj ČASF

„Druhé čtvrtletí roku 2020 bylo ovlivněno vyhlášením nouzového stavu a několikaměsíční karanténou. To výrazně zasáhlo do ekonomiky a dotklo se všech občanů ČR. Pro finanční poradce to znamenalo například nutnost okamžitě přejít z osobní komunikace s klienty na online komunikaci, zavedení přísných ochranných opatření v pobočkách společností tak, aby se co nejvíce eliminovalo riziko nákazy apod. Jak se koronavirová situace vyvíjela, dynamicky se měnily i priority klientů z pohledu finančních produktů,“ uvedl výkonný ředitel ČASF Marek Černoch.


Mohlo by vás zajímat: Česko je evropskou jedničkou v pojištění dle kilometrů!


„Jedno je ale již teď jasné. Lidé v těchto náročných jarních měsících přistupovali k financím zodpovědně a nepodléhali panice, kterou nejistá situace často vyvolávala. A ukázalo se také, že profesionalita finančních poradců a finančně poradenských společností významně roste a že klienti poradcům stále více důvěřují. Krize ale ještě zažehnána není a bude důležité sledovat další vývoj,“ dodal Marek Černoch.

Finanční poradci sjednali v 2Q 2020 produkty za 18 miliard korun Zdroj ČASF

Zdroj: ČASF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články