Poradci sjednali ve 2Q 2019 produkty v celkové hodnotě přes 17 miliard Kč


			Poradci sjednali ve 2Q 2019 produkty v celkové hodnotě přes 17 miliard Kč

Statistické údaje České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování přináší tato hlavní zjištění. Mezikvartálně vzrostl celkový obrat o 14 %, objem sjednaných investičních produktů vykazuje ve sjednocené statistice mezikvartální nárůst o 13 % u jednorázových investic a 15 % u pravidelných investic a objem hypotečních úvěrů v mezikvartálním porovnání vzrostl o 25 %.

Životní pojištění (ŽP) v portfoliu finančních poradců vykázalo mezikvartálně mírný pokles, stále však lidé dávají přednost běžně placenému pojištění oproti jednorázovému. Statistiky ČASF mezi 1Q a 2Q ukázaly mírný vzrůst neživotního pojištění (NŽP).

Investiční nástroje ve finančním poradenství dlouhodobě potvrzují růstový potenciál, jak v jednorázových vkladech, tak u pravidelných investic, čemuž mohou napomáhat stále dobré prognózy vývoje ekonomiky v ČR. Penzijní připojištění (navýšení) a doplňkové penzijní spoření naopak během první poloviny tohoto roku poklesly v počtu sjednaných smluv i obratu.


Mohlo by vás zajímat: Ekonomiky v EU většinou rostly


V oblasti hypotečních úvěrů došlo mezikvartálně k nárůstu, což odráží ustálení úroků u hypoték kolem tří procent a uklidnění na trhu po očekávání vývoje v rámci restriktivních opatření České národní banky (ČNB).

Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF, k číslům uvedl: „V první polovině roku se v záplavě různých prognóz očekávala realita hospodářského a ekonomického vývoje v ČR. Nejistota panovala v rámci úrokových sazeb v hypotékách. Hospodářský růst však, i když mírně, nadále trvá a „černé“ scénáře se naštěstí nevyplnily. Ukazatelem stability trhu může být i to, že klienti našich společností mají zájem o investice a zajištění vlastního bydlení, hlavně formou hypoték. V meziročním porovnání pak rostou investice, životní pojištění nebo doplňkové penzijní spoření.

Finanční poradci sjednali ve druhém čtvrtletí 2019 finanční produkty v celkové hodnotě přes 17 miliard Kč Zdroj ČASF

Zdroj: ČASF

Zdroj: ČASF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články