ČASF posilují Broker Trust a Generali Česká Distribuce


			ČASF posilují Broker Trust a Generali Česká Distribuce

Řady členů České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) rozšířily společnosti Broker Trust a Generali Česká Distribuce.

ČASF tak nyní zastupuje významnou většinu finančně poradenského trhu. Jejím cílem je přispívat ke kultivování českého finančně poradenského trhu, ale také hájit zájmy společností, které zásadním způsobem ovlivňují odpovědnost a finanční zdraví českých spotřebitelů. ČASF přijetím nových členů rozšířila členskou základnu na 28 významných finančně poradenských a zprostředkovatelských společností. „Vstup těchto dvou významných hráčů finančně poradenského trhu vnímám jako velké posílení ČASF. Jedná se o další zásadní milník po sloučení dvou finančně poradenských asociací,“ říká Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF.


Mohlo by vás zajímat: Petr Pecina: Osobní setkání s klienty nic nenahradí


Posílení ČASF je významné zejména s ohledem na připravované legislativní změny, na kterých se chce Asociace podílet. Ať už se jedná o připravovanou koncepci kapitálového trhu, AML nebo další legislativní úpravy na finančně poradenském trhu. Společnosti sdružené v ČASF sjednaly jen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 finanční produkty v celkové hodnotě více než 29 miliard Kč. „Jsem rád, že tak máme možnost ukázat vysokou profesionalitu a kvalitu poradců našich členských společností, teď posíleni o další důležité společnosti na trhu. Covidová situace za poslední rok ukázala, jak rychle se věci mohou změnit a jak je důležité mít osobní finance a pokrytí rizik, pod kontrolou. Ukázala, že finanční konzultanti mají na trhu své nezastupitelné místo,“ zdůrazňuje Marek Černoch.


Mohlo by vás zajímat: Co by znamenalo zrušení olympijských her pro pojišťovnictví?


V roce 2020 český broker pool Broker Trust zvýšil svůj obrat podle zatím neauditovaných čísel na 2,2 miliardy korun. Je to meziroční nárůst více jak o polovinu. Finanční poradci a zprostředkovatelé, kterým Broker Trust poskytuje zázemí, uzavřeli 243 tisíc smluv o finančních produktech, což je o 43 procent více než v roce předchozím. Na 120 tisíc, tedy o pět procent, vzrostl počet koncových klientů. Jednoznačně nejvýznamnějším segmentem byly úvěry na bydlení, kterých servisovaní finanční profesionálové sjednali v celkové výši 50 miliard korun.

Celkem uzavřeli finanční poradci servisovaní Broker Trustem s klienty 243 tisíc smluv. Na obratu se z produktového portfolia nejvíce podílel segment životního pojištění a úvěrů na bydlení, a to shodně 34 procenty. Partneři Broker Trustu také už poněkolikáté sjednali hypotéky v nejvyšším objemu na českém trhu. Celkem pomohli k novému bydlení nebo refinancovat stávající úvěr 18 000 klientů v celkovém objemu 50 miliard korun. Výrazný růst o 40 procent zaznamenal segment investic, jejichž celková spravovaná hodnota dosáhla 26 miliard korun. Stoprocentní nárůst objemu eviduje Broker Trust v pojištění pro firmy a podnikatele. Důvodem jsou nejen existenční obavy podnikatelů způsobené koronavirovou pandemií, ale také rozšiřující se nabídka produktů a služeb v tomto segmentu. S Broker Trustem spolupracuje aktuálně na 600 partnerů – poradenských firem i jednotlivců, celkem je to 2 900 aktivních finančních poradců.

Zdroj: ČASF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články