Makléři vidí potenciál v pojištění proti kyber rizikům

Pojištění proti kyber (kybernetickým) rizikům je zatím nedostatečné. Potvrzuje to studie mezinárodního výzkumného a poradenského institutu YouGov, zpracovaná na základě odpovědí 220 nezávislých finančních a pojišťovacích makléřů. Ukazuje však také, že potenciál pro makléře je enormní.

Největší ohrožení pro soukromé osoby představuje podle názoru dotazovaných odcizení jejich osobních údajů (23 %) a technické škody (17 %), způsobené například škodícími programy. Pro podnikatele existuje z pohledu makléřů zvláště vysoké riziko, pokud jde o ztrátu nebo zneužití údajů v důsledku hackerských útoků (27 %), nebo o IT škody na základě hackerských útoků (22 %). Proto by se jak soukromé osoby, tak podnikatelé měli v současné době otázkou kybernetických rizik podle názoru 90 % makléřů zabývat více.

S ohledem na výše uvedené údaje je možno počítat s tím, že v příštích dvou letech poroste poptávka podnikatelů po daném pojištění. To je názor 73 % dotazovaných makléřů. Pokud jde o soukromé osoby, očekává zvýšení poptávky zhruba 50 % makléřů.

Přes tato očekávání se doposud méně než 41 % dotazovaných makléřů odborně vypořádalo v odpovídající míře s možnými internetovými riziky. Tj. riziky na internetu a příslušnými možnostmi zajištění proti těmto rizikům. 90 % dotázaných makléřů chce být v tomto směru více informováno.

Zástupce institutu YouGov Markus Braun zdůraznil, že pro makléře a pojistitele má v tomto segmentu pojištění značný potenciál. Makléři by podle jeho názoru měli zájemcům o pojištění vysvětlit vše potřebné a nabídnout odpovídající pojistné produkty. Pojistitelé musí makléře podrobně a se zaměřením na potřeby klienta informovat o jejich pojištění proti kyber rizikům, aby tak mohl být položen pevný základ pro úspěšný prodej v tomto segmentu pojištění.

Zdroj: YouGov

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články