Největší kybernetický útok v historii. Yahoo přišlo o 200 milionů účtů.

23.9.2016 Pojistný trh

Internetový vyhledávač Yahoo přiznal velký hackerský útok na svá data o uživatelích. Podle vyjádření společnosti, přišla v roce 2014 o citlivé údaje týkající se až 200 milionů účtů. Jedná se tak o největší únik v historii.

yVe čtvrtek 22. září přiznal jeden z největších vyhledávačů na světě masivní únik dat uživatelů z roku 2014. Útočníci tehdy získali informace o 200 milionech účtů včetně jmen, e-mailů, telefonních čísel, dat narození, hesel, bezpečnostních otázek a odpovědí používaných pro ověření majitele účtu.

Společnost však upozornila, že neunikly žádné informace o platebních kartách a bankovních účtech. Podle jejích analýz stál za útokem „státem sponzorovaný“ útočník, tedy hacker pracující jménem zahraniční vlády, nic bližšího však neuvedla.

Firma nevysvětlila, proč jí trvalo tak dlouho, než útok odhalila, ani z bezpečnostních důvodů nevysvětlila, jak došla ke svým závěrům o útoku.


Čtěte také: Kolik stojí hacker? Méně, než byste čekali.


Yahoo uvedla, že informuje všechny dotčené uživatele a poradí jim, jak se chránit. Doporučila také všem uživatelům změnit hesla, pokud tak ještě od roku 2014 neučinili. Pokud stejné heslo užívají i pro přístup na jiné stránky, měli by tato hesla rovněž změnit.

Celá tato aféra rozhodně Yahoo nijak neprospěje ani z pohledu uživatelů, s jejichž odlivem vyhledávač dlouhodobě bojuje, ani se společnostmi, které mají zájem Yahoo koupit. Hodnota firmy teď může výrazně klesnout.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články