Hackeři ukradli údaje platebních karet hostů hotelů Donalda Trumpa

7.10.2015 Pojistný trh

Neznámí hackeři ukradli při útoku na platební systémy čísla platebních karet zákazníků sedmi mezinárodních hotelů amerického realitního magnáta a prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. V pondělí Trumpův hotelový řetězec oznámil, že útočníci měli přístup k důvěrným datům od loňského května, do letošního června. Tedy více, než rok.

Hlavním terčem útoku se staly hotely v New Yorku, Miami, Chicagu a Las Vegas. Rovněž na Havajských ostrovech a kanadském Torontu. Ukradeny ale nebyly pouze údaje o platebních kartách hotelových hostů, nýbrž i zákazníků hotelových restaurací a obchodů se suvenýry. Data ale údajně nebyla zneužita.

Vedení hotelu se domnívá, že za únik dat o platebních kartách, může malware a obávají se, že kromě čísla platební karty, mohou hackeři využít i datum vypršení platnosti karty a bezpečnostní kód.

Donald Trump je realitním magnátem, předsedou správní rady a prezidentem společnosti Trump Hotel Collection, v níž jsou v manažerských funkcích zaměstnáni jeho tři potomci. Trump se uchází o post amerického prezidenta a je v čele uchazečů o republikánskou nominaci.

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články