Hackeři získali miliony otisků prstů amerických federálních zaměstnanců

30.9.2015 Pojistný trh

Z amerického Úřadu pro správu osobních údajů (OPM) hackeři ukradli přes pět milionů otisků prstů státních zaměstnanců. Informovala o tom agentura AP. Vyšetřovatelé mají podezření na špionážní operace vedené z Číny.

Pokud někdo odcizí vaše heslo, při troše štěstí, si nastavíte nové. Pokud vám však ukradne otisk prstu, může ho využívat desítky let. A o to horší je útok z 23. září, kdy původně OPM předpokládala únik „pouze“ 1,1 milionu otisků prstů. Nyní se ví, že tento předpoklad byl mylný a jedná se o krádež až 5,6 milionů otisků a to převážně současných a bývalých státních zaměstnanců. Někteří z nich měli i zvláštní pověření, proto se očekávají problémy při správě důvěrných informací u federálního úřadu.

OPM je v rámci americké federální vlády zodpovědná za veškeré otisky prstů a další osobní informace v podstatě všech civilních státních zaměstnanců. Kromě otisků prstů se neznámým hackerům podařilo získat mnoho dalších informací až o 21,5 milionech zaměstnanců. Předpokládá se, že útok pochází z Číny, stejně, jako útok z letošního června, při kterém byla odcizena osobní data čtyř milionů lidí.

Zdroj: lupa.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články