Hackeři z Anonymous útočí na Babišovy weby


			Hackeři z Anonymous útočí na Babišovy weby
2.8.2016 Škody

Skupina hackerů, hlásící se ke skupině Anonymous napadla internetové stránky několika firmem patřících do portfolia ministra financí Andreie Babiše. Anonymous požaduje zrušení elektronické evidence tržeb.

Informaci o útoku přinesl jako první portál Lupa.cz. Hackeři použili takzvaný DDos útok a vyřadili z provozu stránky Agrofertu a pekáren Penam. Není to však první podobný případ. S požadavkem zrušení zákona o elektronických kasách a zákona o cenzuře internetu, chce skupina počítačových pirátů i nadále útočit nejen na weby společností patřících pod Agrofert, ale i na její zaměstnance.

Podle tiskového mluvčího Agrofertu jsou weby holdingu a jeho firem zabezpečeny, ale proti podobnému útoku se dá jen těžko bránit. „Spolupracujeme kvůli tomu s policií, není to první pokus napadnout web Agrofertu,“ doplnil. Na fungování firem však útok podle Hanzelky neměl vliv.

V dokumentu, který skupina Anonymous spolu s útokem zveřejnila, je uvedeno, že se chtějí zaměřit na společnosti Čepro, Uniles, PREOL a Wotan Forest, píše Lupa.cz. „Žádáme neprodlené zrušení EET a zákona o cenzuře internetu, jinak budou útoky nadále pokračovat," cituje server aktuální vzkaz skupiny Anonymous k útoku na Agrofert. Ministerstvo financí vedené Babišem podle hackerů dostalo s novým zákonem o hazardu „téměř neomezenou pravomoc cenzurovat internet“.

Skupina také vyzvala k zapojení do útoků další uživatele internetu, nabídla jim k tomu instalační soubor společně s návodem k použití, píše Lupa.cz.

Hackerský útok zatím neměl vliv na přímé fungování společnosti, ani nedošlo k přerušení provozu. Může to však být jen otázkou času. Pojištění proti kybernetickým hrozbám jako je například CyberEdge od AIG tak nabívá na důležitosti, protože může firmy spolehlivě ochránit proti případným následkům pirátských útoků.

Zdroj: Lupa.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články