Počítačoví hackeři zaútočili na australský superpočítač. Škody jdou do milionů dolarů.

4.12.2015 Pojistný trh

Australský Meteorologický úřad (BoM) se stal terčem útoku počítačových pirátů. Stále se zkoumá, jaké informace mohli útočníci hledat, podle stanice ABC však mohli mít přístup i do údajů ministerstva obrany.

Vzniklé škody se zatím pohybují v řádech milionů australských dolarů. Částka se však může vyšplhat mnohem výše a to z důvodu, možného uniku citlivých bezpečnostní data australského ministerstva obrany


Čtěte také: Hackeři získali miliony otisků prstů amerických federálních zaměstnanců


Útok na australský superpočítač se odehrával několik dnů. Informace o rozsahu poškození zatím BoM nezveřejnil a k útoku se odmítl vyjádřit. Zatím vše podléhá vyšetřování a zjišťuje se, do jakých částí počítače se mohli útočníci dostat. Počítač BoM je využíván nejen pro meteorologické předpovědi, ale rovněž pro soukromé letecké společnosti, lodní dopravu, spolupracuje s ministerstvem obrany a monitoruje zásoby vody.

Stanice ABC uvedla, že za útokem je s největší pravdě podobností Čína. Ta to však samozřejmě odmítá. Austrálie měla s podobnými útoky však již několik hořkých zkušeností v minulosti.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články