Společnost Swiss Life dokončila akvizici Fincentra


			Společnost Swiss Life dokončila akvizici Fincentra

Swiss Life získala potřebná regulatorní schválení v České republice a na Slovensku. Spojením s Fincentrem se skupina Swiss Life se stává lídrem v oblasti finančního poradenství v Česku a na Slovensku s obratem téměř 2 mld. Kč. Obě společnosti si ponechají své zavedené značky, obchodní strukturu a portfolio služeb.

„Akvizice Fincentra je plně v souladu s naší ambicí být lídrem nezávislého finančního poradenství v regionu střední a východní Evropy. Aktivity společnosti Fincentrum skvěle doplňují nabídku služeb Swiss Life Select. Věříme v naše kvalitní a klientsky orientované modely nezávislého finančního poradenství a jsme přesvědčeni, že společně budeme schopni lépe využít velkého tržního potenciálu,“ říká NilsFrowein, předseda dozorčí rady společností Fincentrum a Swiss LifeSelect CZ.

Swiss Life je předním celoevropským poskytovatelem komplexních finančních řešení pro život
a penzi. Nabízí kvalitní finanční služby a během své 160leté historie získala tato společnost skvělou reputaci a silné postavení na finančním trhu.


Mohlo by vás zajímat: Jaká je kondice zdravotních pojišťoven? Modelované situace překvapí


Společnost Fincentrum, kterábyla založena v roce 2000, má v současnosti v Česku a na Slovensku více než 2500 poradců a její obrat přesahuje 1,6 miliardy Kč. Do představenstva společnosti a dozorčí rady bezprostředně po dokončení transakce vstoupí zástupci Swiss Life Group, kteří nahradí předchozí akcionáře, čímž zajistí jednotnou strategii v České republice a na Slovensku.

Tato akvizice posiluje přítomnost skupiny Swiss Life v regionu, která se tím stává lídrem na trhu nezávislého finančního poradenství. Skupina Swiss Life po této transakci nabízí komplexní finanční řešení všem klientským segmentům v Česku a na Slovensku.


Mohlo by vás zajímat: Zemětřesení v ČSOB! Vladimír Bezděk končí ke konci října ve všech funkcích


„Těším se na spolupráci, můžeme se toho navzájem hodně naučit. Společně budeme schopni poskytnout poradcům jednoznačně nejsilnější zázemí a nejkvalitnější podmínky na trhu,“ uvádí Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select v České republice.

Filip Duchoň, který bude v následujících dnech jmenován generálním ředitelem společnosti Fincentrum dodává: „Touto transakcí se jednoznačně stáváme finančně poradenskou společností číslo jedna v České republice. Komplexní poradenské služby doplníme o globální zkušenosti v oblasti správy majetku se švýcarskou tradicí.“


Swiss Life je přední evropskou finanční skupinou působící v oblasti správy privátních i korporátních financí, řízení rizik a zajištění penze. Klíčovými trhy skupiny jsou Švýcarsko, Francie a Německo. SwissLife poskytuje svým privátním i korporátním klientům prostřednictvím vlastních poradců a obchodních partnerů komplexní finanční poradenství šité na míru. Poradenství společnosti SwissLifeSelect je založené na principu „bestselect“, který klientům přináší nezávislý výběr nejvhodnějších z možných řešení.

Swiss Life Holding Ltd. se sídlem v Curychu byl založen v roce 1857 jako Schweizerische Rentenanstalt. Akcie SwissLife Holding Ltd. jsou kótovány na burze SIX Swiss Exchange (SLHN). Součástí SwissLife Group jsou také dceřiné společnosti Livit, Corpus Sireo a MayfairCapital. Skupina má přibližně 8000 zaměstnanců a zhruba 5000 certifikovaných finančních poradců.

Zdroj: Swiss Life

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články