Swiss Life kupuje finančně poradenskou společnost Fincentrum


			Swiss Life kupuje finančně poradenskou společnost Fincentrum

Touto transakcí skupina Swiss Life posiluje svoji pozici v regionu a se společností Fincentrum se stává lídrem v oblasti finančního poradenství v Česku a na Slovensku.

Swiss Life kupuje finančně-poradenskou společnost Fincentrum, která byla založena v roce 2000, v současnosti má v Česku a na Slovensku více než 2 500 poradců a její obrat přesahuje 1,6 miliardy Kč.

Swiss Life je předním celoevropským poskytovatelem komplexních finančních řešení pro život a penzi. Nabízí kvalitní finanční služby a během své 160leté historie získala skvělou reputaci a silné postavení na finančním trhu. Tato akvizice posiluje přítomnost skupiny Swiss Life v regionu, která se tím stává lídrem na trhu nezávislého finančního poradenství v Česku a na Slovensku.


Mohlo by vás zajímat:Finanční poradci sjednali ve 2Q 2018 produkty za 21 miliard Kč


„Aktivity společnosti Fincentrum skvěle doplňují nabídku služeb Swiss Life Select. Věříme v naše kvalitní a klientsky orientované modely nezávislého finančního poradenství a jsme přesvědčeni, že společně budeme schopni lépe využít dodatečného tržního potenciálu,“ říká Nils Frowein, předseda dozorčí rady Swiss Life Select CZ a člen představenstva Swiss Life Group. 

Skupina Fincentrum byla založena v roce 2000, v současnosti má v Česku a na Slovensku více než 2500 poradců a její obrat přesahuje 1,6 miliardy Kč.

Obě společnosti si ponechají své zavedené značky, obchodní strukturu a portfolio služeb. Akvizice musí získat potřebná schválení regulačních úřadů. Očekává se, že bude dokončena ve čtvrtém čtvrtletí 2018. Obě smluvní strany se dohodly, že cena transakce nebude zveřejněna.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Co srpen dal


„Jsem hrdý na to, co společnost Fincentrum dokázala. Za posledních 18 let jsme se stali renomovanou firmou, která akvizicí skupinou Swiss Life vstupuje na mezinárodní trh. Jsem si jistý, že tato událost ještě více posílí naši pozici na trhu,“ říká Petr Stuchlík, zakladatel a ředitel Fincentra.

„Odcházím, k dnešnímu dni končím jako předseda představenstva českého a slovenského Fincentra a do konce září skončí i můj zaměstnanecký poměr," řekl Stuchlík ČTK. Dodal, že ve firmě, kterou vybudoval, skončí bez ohledu na výsledek říjnových voleb, tedy i pokud nezíská post ve vedení Prahy. „Nabídku pana premiéra (Andreje Babiše) jsem přijal s tím, že uspějeme a vyhrajeme. Na druhou stranu si nemyslím, že bych si případně nedokázal najít práci," uvedl pro ČTK.

Petr Stuchlík koncem července prodal svůj podíl ve společnosti Fair Credit, která poskytuje krátkodobé půjčky. Svůj krok zdůvodnil dotazy médií na své podnikání a tím, že kandidatura na veřejnou funkci není slučitelná s některými podnikatelskými aktivitami. Výše úroků z půjček Fair Creditu, uváděná na webu firmy, se pohybuje podle výše úvěru a délky splácení od 21 do 35 %.


Mohlo by vás zajímat: Členové AČPM v rekordu: Zprostředkovali pojistné za 25 miliard Kč


Swiss Life

Swiss Life je přední evropskou finanční skupinou působící v oblasti správy privátních i korporátních financí, řízení rizik a zajištění penze. Klíčovými trhy skupiny jsou Švýcarsko, Francie a Německo. Swiss Life poskytuje svým privátním i korporátním klientům prostřednictvím vlastních poradců a obchodních partnerů komplexní finanční poradenství šité na míru. Poradenství společnosti Swiss Life Select je založené na principu „best select“, který klientům přináší nezávislý výběr nejvhodnějších z možných řešení.

Swiss Life Holding Ltd se sídlem v Curychu byl založen v roce 1857 jako Schweizerische Rentenanstalt. Akcie Swiss Life Holding Ltd jsou kótovány na burze SIX Swiss Exchange (SLHN). Součástí Swiss Life Group jsou také dceřiné společnosti Livit, Corpus Sireo a Mayfair Capital. Skupina má přibližně 8 000 zaměstnanců a zhruba 5 000 certifikovaných finančních poradců.

Zdroj: Swiss Life

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články