První produkt na českém trhu: doživotní úrazový důchod


			První produkt na českém trhu: doživotní úrazový důchod
27.9.2010 Pojistný trh

Minulý týden ve spolupráci s Rehabilitačním ústavem v Kladrubech, který patří k české jedničce v ústavech zabývajících se poskytováním ústavní celodenní  komplexní rehabilitační léčby klientů po úrazech a operacích pohybového a nervového systému, uvedla VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna a.s. své nové úrazové pojištění „Úrazx“ (slovy úraz na ixtou) na náš trh.

VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna přichází s novým úrazem v období, kdy podle české školní inspekce dochází k největšímu počtu úrazů dětí - nejkritičtějším měsícem pro úrazy dětí je totiž měsíc říjen. Nejčastěji se jim úrazy stanou ve škole, a to mezi 10. hodinou dopolední a polednem a v čase oběda. Ve většině případů si poraní končetiny, především ruce.

Tento produkt Úrazpřináší na trh úrazového pojištění několik novinek a snaží se poskytnout maximální pomoc pro případ „kdyby..."

„Již běžným standardem u těchto produktů je krytí rizik, jako trvalé následky, smrt následkem úrazu, denní odškodné při pracovní neschopnosti, operace nebo kosmetické operace. Jako jediná pojišťovna na českém pojistném trhu však oproti těmto standardním rizikům, nabízí VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovna, a.s. i doživotní úrazový důchod. Úrazový důchod zajistí poškozenému pravidelný každoměsíční přísun finančních prostředků, sloužící k vyrovnání výrazného rozdílu v příjmu před úrazem a po něm, kdy dostanete od státu invalidní důchod. Úrazový důchod je okamžitou podporou zejména v případě, že úraz postihne toho, kdo nosí do rodiny hlavní příjem. Složenky či hypotéka se platit musí a banka, nebo dodavatel tepla, či energie vám nepočká. V případě, že by se jednalo o poškozeného – dítě, je doživotní úrazový důchod řešením, jak prožít i přes případný handicap plnohodnotný život,“ dodává k obecné charakteristice nového produktu Roman Stieger, ředitel obchodní sítě VICTORIA VOLKSBANKEN pojišťovny, a. s.

Co je ale stejně tak důležité a co je nutné překonat v případě takovéto nešťastné události, je vyrovnání se s tím, že se někdo už nikdy nepostaví na vlastní nohy... V těchto okamžicích je zapotřebí pomoc psychologa a tu potřebuje nejen postižená osoba. Radu a usměrnění jak dál a jak svému blízkému pomoci potřebuje i rodina, příbuzní a blízcí. A právě pro tyto účely slouží pojištěnému rehabilitační management, který je absolutní novinkou v pochopení pojišťovny klientovy situace po úraze s trvalými následky na českém pojistném trhu,“ říká Roman Stieger a dodává: „Pojištěnému zajistíme v rámci rehabilitačního managementu v případě potřeby architekta na přestavbu domu či bytu, přestavbu automobilu, donášku jídla, doprovod či pomoc při dopravě, vyjednávání s úřady, dokonce i radu psychologa. Psycholog je v těchto případech důležitý a nenahraditelný nejen pro poškozeného, ale i pro jeho blízké. Rehabilitační management je ukázkou toho, že peníze i když znamenají pro postiženého v začátku nového života velkou pomoc, nejsou vším a právě rehabilitační management je přidanou hodnotou, která má velký význam a její skutečný přínos ocení náš pojištěnec tehdy, až bude stát na začátku nové cesty a je pro něj velice těžké, nepředstavitelné a váhá, zda se vůbec touto cestou vydat.“

VICTORIA VOLKSBANKEN


Zdroj: Victoria Volksbanken

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS