Rakouská pojišťovna Wiener Städtische „vypouští“ pojištění kybernetických rizik


			Rakouská pojišťovna Wiener Städtische „vypouští“ pojištění kybernetických rizik

Členka představenstva rakouské pojišťovny Wiener Städtische paní Doris Wendler prohlásila,  že pojištění kybernetických rizik je ideálním doplněním k jejich pojistnému produktu – pojištění pro případ všech rizik (Allrisk) – který poskytuje pojistnou ochranu pro veškerá základní rizika podniku. Těmito dvěma pojistnými produkty jsou malé a střední podniky podle ní chráněny proti všem eventualitám.

Pojištění kybernetických rizik pojišťovny Wiener Städtische zahrnuje v základním balíčku ztrátu a poškození dat zejména prostřednictvím protiprávních zásahů, škodících programů nebo útoků, jež vedou k tomu, že počítačové systémy jsou zcela nebo zčásti blokovány nebo zničeny. Pojišťuje se rovněž krádež dat nebo porušení ochrany (osobních) údajů. 

Podle informací Wiener Städtische se stále více stávají obětí internetových útoků malé a střední podniky, přičemž tyto útoky způsobují nejen vysoké finanční škody, ale také značnou ztrátu image a reputace. Průměrná výše škod se pohybuje v rozmezí kolem 80 000 EUR a v jednotlivých případech dokonce přesahuje 500 000 EUR. 

Jedna studie KPMG dokazuje, že 92 % z dotazovaných podniků si je vědomo nebezpečí kybernetické kriminality, bezmála polovina byla již zasažena a 30 % utrpělo v důsledku kybernetického útoku škodu. Přes tato fakta je prý v Rakousku pojištěno jen málo podniků. Podle Wiener Städtische mají v Rakousku odpovídající pojištění 3 % podniků, kdežto v USA se jich chrání proti kybernetické kriminalitě už více než 60 %.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články