Česká pojišťovna eviduje škody ze zimy za 400 milionů korun


			Česká pojišťovna eviduje škody ze zimy za 400 milionů korun
24.3.2010 Škody

Česká pojišťovna už v souvislosti s tíhou sněhu a jeho sesuvem do dnešního dne eviduje 20 466 případů, a to jen majetkových škod na nemovitostech, z toho valná většina je právě z tíhy sněhu, zhruba tisícovku událostí zapříčinily se sněhem spojené vichřice a pády stromů, s jeho táním pak záplava a povodeň. Doposud tento "zimní účet" vychází u ČP na zhruba 400 milionů korun.

U majetkových škod byly nejčastěji poškozené střešní krytiny a následné škody způsobené zatečením do bytu, popraskané okapy a svody, zničené střechy nejrůznějších zahradních staveb, zastřešení bazénů. Mezi nejvíce postižené regiony v celé ČR patřily Středočeský kraj, Praha, Moravskoslezský kraj a také kraj Pardubický.

Pokud jde o porovnání s loňským rokem, tak za srovnatelné období, od začátku ledna (letos sněhová kalamita začala 7.1.) do 3. březnového týdne lidé ČP nahlásili 5156 událostí, tedy zhruba čtvrtinu letošních případů.

V počtu nehod se celková čísla za zimu drží vcelku srovnatelně s loňským rokem, jen únor byl na nehody četnější. Zaznamenali jsme téměř 25 tisíc pojistných událostí, což je o pětinu více, než bylo loni.

Česká pojišťovna má také nahlášeno několik set úrazů na chodnících z celé republiky a během posledních dvou týdnů zaznamenala zhruba 20% nárůst ve frekvenci nahlašování případů (a toto číslo platí také pro kraj Pardubický). V následujících dnech a týdnech se toto číslo bezpochyby zvýší, protože lidé oznamují své zdravotní újmy většinou s určitým zpožděním.

Definitivní čísla budou známa zhruba na přelomu dubna a května. Podle likvidátorů ČP jde letošní větší počet případů na vrub kalamitní zimy a velkého množství sněhu než legislativní změny odpovědnosti za úklid chodníků, která přešla z majitelů přilehlých nemovitostí na obce a města. Z úrazů pak šlo nejčastěji o naraženiny, vymknuté kotníky a kolenní klouby a více či méně komplikované zlomeniny končetin.

Česká pojišťovna

 

Share/Bookmark

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články