Účet za francouzskou bouři Xynthia: půl miliardy eur


			Účet za francouzskou bouři Xynthia: půl miliardy eur
4.3.2010 Škody

Větrná bouře Xynthia, při níž na území Francie zahynulo více než pět desítek osob, přijde pojišťovny na 500 miliónů eur. Uvedl to generální ředitel pojišťovny Scor Denis Kessler. Dodal, že celkové škody, jež způsobil ničivý živel, byly dvojnásobné – dosáhly jedné miliardy eur.

Zatímco pojišťovny nahradí škody způsobené větrem, z prostředků Fondu solidarity by měly být uhrazeny škody způsobené vodou.

Vítr, který měl v nárazech až 150 kilometrů v hodině, ničil silnice, domy a další stavby.

Bouře Xynthia byla ve Francii nejničivější od roku 1999, kdy byla země zdevastována a zahynulo 92 lidí. Postihla i další země, Belgii, Německo, Španělsko a Portugalsko. Evropské komise je připravena  postiženým pomoci z Fondu solidarity, který byl vytvořen po záplavách ve střední Evropě (včetně Česka) v roce 2002.

Scor je celosvětová pojišťovna a zajišťovna, která v letošním roce oslaví 40 let svého trvání. Vznikla v roce 1970 jako soukromá firma z iniciativy francouzských veřejných činitelů a s většinovým podílem státu.

V průběhu globalizace rozšířila své působení na mnoho světových trhů a stala se skutečným celosvětovým hráčem.

Hrubé předepsané pojistné společnosti Scor dosáhlo za rok 2009 6 379 miliónů eur, což je ve srovnání s rokem 2008 růst o 9,8 %.

Scor

 

Share/Bookmark

Zdroj: SCOR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články