V Loděnici vzplála továrna na CD, škody za 20 milionů


			V Loděnici vzplála továrna na CD, škody za 20 milionů
28.11.2011 Škody

V Loděnici na Berounsku o víkendu hořela výrobní hala společnosti GZ Digital Media (dříve Gramofonové závody Loděnice). Škody jsou zatím odhadnuty na 20 milionů korun, pravděpodobně však budou vyšší kvůli vysokým hodnotám tiskařských strojů. Příčina zatím není známa. Záchranáři do nemocnice přepravili dva zraněné - popáleného muže a ženu, která se nadýchala kouře. Likvidace požáru potrvá patrně dlouho do noci.

Oheň podle Pospíšila vznikl pravděpodobně ve 3. patře starší výrobní haly, kde zaměstnanci balí výrobky před jejich vývozem. "Hasiči tam zasahují zejména pomocí výškové techniky. Museli jsme přivolat pomoc z Prahy," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Na místě bylo devět hasičských jednotek.

Záchranáři museli kvůli požáru do nemocnic přepravit dva lidi. "Muž byl převezen do vinohradské nemocnice s popáleninami na horních a dolních končetinách. Jedna žena se nadýchala kouře a byla silně rozrušená," řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Na místě podle ní kvůli případným komplikacím ještě zůstává jeden sanitní vůz.

Příčiny budou vyšetřovatelé podrobně zkoumat až poté, co se dostanou do ohněm zasažených prostor. Zatím mají několik vyšetřovacích variant - úmyslné zapálení, nedbalostní jednání, technickou závadu nebo chemickou reakci, protože v budově je prý množství chemikálií. "Zatím vycházíme z úplně prvotních údajů, tedy zejména svědeckých výpovědí zaměstnanců, vedení společnosti a svědků, kteří požár viděli," uvedl šéf vyšetřovatelů středočeských hasičů Libor Pospíšil.

Vyšetřování požáru podle něj bude zdlouhavé, hasiči se do objektu totiž dostanou až v pondělí. Podle Pospíšila zatím není vůbec jasné, jestli požár nepoškodil konstrukci objektu. "Objekt byl vystaven vysokým teplotám a teď byl prudce zchlazen, takže nás může stabilita objektu omezit v pohybu," vysvětlil. Někteří svědci uvedli, že plameny při požáru šlehaly až 15 metrů vysoko.

Společnost v létě spustila provoz nového kompletačního centra. Do stavby haly pro balení, skladování a distribuci výrobků investovala přes 100 milionů korun. Finanční ředitel firmy Vladimír Modrý řekl, že v areálu hoří starší výrobní hala. Požár s největší pravděpodobností neohrozí výrobu ve zbývajících částech areálu. Problémy by však podle Modrého ještě mohly vzniknout kvůli rozvodům elektřiny.

Týden.cz

Zdroj: Týden.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS