Skupina AXA Česká republika a Slovensko mění role v managementu


			Skupina AXA Česká republika a Slovensko mění role v managementu

Deputy CEO a Chief Distribution Officer (CDO) skupiny AXA v ČR a SR je s účinností od ledna 2019 jmenován Peter Socha. Ve své roli bude odpovědný za interní i externí distribuční kanály, kontaktní centrum a správu aktiv skupiny AXA. Libor Stodola je jmenován Chief Operating Officer (COO) skupiny AXA CZ & SK, kde v posledních pěti letech řídil lidské zdroje a komunikaci. Nově bude mít odpovědnost za podpůrné služby a firemní procesy skupiny AXA CZ & SK. Frederic Boulanger se stal Chief Marketing & Digital Officer (CMDO).  Do nové role se přesouvá z pozice Chief P&C Officer skupiny AXA CZ & SK, kterou zastával od roku 2014. Bude zodpovědný za marketing, data, digitalizaci a inovace skupiny AXA na českém a slovenském trhu

Peter Socha zástupcem generálního ředitele a ředitelem distribuce pro ČR a SR 

Peter během svého působení v rámci skupiny AXA prokázal výborné profesní i lidské kvality. Jsem přesvědčený, že společně se svými kolegy a obchodními partnery významně přispěje k dalšímu rozvoji skupiny AXA a podpoří naši strategickou vizi stát se skutečným partnerem našich klientů na každodenní bázi. Společně s distribučními sítěmi se zaměří zejména na inovace a kvalitu služeb, abychom naši produktovou a servisní nabídku posunuli ještě blíže skutečným potřebám našich klientům,“ říká Robert Gauci, CEO skupiny AXA CZ & SK.


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Pojistný trh meziročně narostl o 6 miliard korun!


Peter Socha pracuje ve skupině AXA od roku 2005 na různých manažerských pozicích. V roce 2010 se stal členem představenstva a COO skupiny AXA CZ & SK odpovědným za provoz a IT a ředitelem útvaru životního pojištění a důchodového zajištění. Další manažerské zkušenosti získal v AXA jako finanční ředitel pro Slovensko. Před svým nástupem do skupiny AXA zastával řídící pozice v Prvé dôchodkové sporiteľni, d.s.s., a.s., Doplňkové pojišťovně CREDIT SUISSE LIFE & PENSIONS a dalších finančních institucích.

Peter Socha vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. Je uznávaným odborníkem na oblast důchodového zabezpečení. Více než deset let působí v prezidiu asociací pro II. a III. pilíř důchodového systému na Slovensku.

„Těším se na další spolupráci se současnými i novými kolegy z interních i externích distribučních sítí. Společně budeme pracovat na naplnění vize, že naše posláním nekončí s vyplacením pojistného plnění. Naším úkolem je jít mnohem dál, stát se skutečným partnerem našich klientů a umožnit jim vést lepší život,“ doplňuje Peter Socha.

Novým provozním ředitelem je Libor Stodola 

„Jsem rád, že se Libor přesouvá na pozici, která velmi významně rozhoduje o úspěchu našeho podnikání. Jeho cílem bude zjednodušovat interní procesy, pokračovat v digitalizaci a růstu efektivity. Provozní dokonalost je základem naší strategie. Jsem přesvědčený, že Libor využije své dlouholeté profesní i manažerské zkušenosti a prokázanou zákaznickou orientaci pro další rozvoj našeho podnikání na českém i slovenském trhu,“ říká Robert Gauci, Chief Executive Officer skupiny AXA CZ & SK.


Mohlo by vás zajímat: Kybertrendy 2019 podle Avastu? Falešný Obama a chytrá domácnost


Před svým nástupem do skupiny AXA sbíral Libor více než 10 let zkušenosti s řízením ziskovosti a efektivity procesů v bankovnictví. Vystudoval ekonomii na Zemědělské univerzitě v Praze. Své profesní vzdělání dále rozvíjel na BIBS, IMD Business School a Hult International Business School. Je držitelem titulu MBA a hovoří plynně anglicky.

„Těším se na nové výzvy, které tato role přináší, stejně jako na spolupráci s kolegy i obchodními partnery. Společně se svým týmem jsem připraven nadále přispívat ke zvýšení produktivity, a přitom udržet vysokou kvalitu služeb včetně investic do našich lidí. Jedině tak můžeme naplnit naši misi, stát se skutečným partnerem našich klientů,“ doplňuje Libor Stodola.

Ředitelem marketingu je jmenován Frederic Boulanger 

„Těší mě, že Frederic je součástí našeho manažerského týmu. Neustále nás nabíjí svou neutuchající energií a strategickou vizí, jak plně využívat příležitosti přicházející v dnešním rychle se měnícím světě. V nové roli může stavět na osmnáctiletých zkušenostech v rámci skupiny AXA a významně přispět k posílení naší pozice na trhu,“ komentuje jmenování Robert Gauci, Chief Executive Officer skupiny AXA CZ & SK.


Mohlo by vás zajímat: Co stojí za nárůstem fatálních následků dopravních nehod?


Frederic Boulanger pochází z Francie. Po získání doktorátu z matematiky a statistiky na univerzitě MINES ParisTech pokračoval ve svém vzdělání na Centre d'Études Actuarielles Paris se specializací na pojistnou matematiku. Pracovní zkušenosti začal sbírat od roku 1990 v pařížské pobočce pojišťovny AGF. Zde zastával různé expertní a manažerské role. Další zastávkou jeho kariéry byla pojišťovna Allianz France. V roce 2000 nastoupil do skupiny AXA, kde působí na různých manažerských pozicích dodnes.

„Těším se na nové zaměření a odpovědnosti. Budu moci navázat na svou předchozí práci, a ještě více se soustředit na proklientský přístup. Na to, abychom se pro naše klienty stali skutečným partnerem a pomáhali jim žít lepší život. Díky inovacím, datům a také prevenci, která je jedním z nosných témat našeho komunikačního mixu,“ uzavírá Frederic Boulanger.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články