AXA chce kooperovat se společnostmi Amazon a Google


			AXA chce kooperovat se společnostmi Amazon a Google
8.1.2019 Pojistný trh

Výkonný ředitel AXA Thomas Buberl počítá s tím, že Amazon a Google „přijdou“ také do Evropy. Německým novinám Süddeutsche Zeitung (SZ) potvrdil, že s těmito technologickými společnostmi již probíhají jednání.

Thomas Buberl se pro SZ vyjádřil vcelku jasně v tom smyslu, že zmínění technologičtí giganti do Evropy dorazí a vstoupí i do pojišťovacího sektoru. Podle jeho názoru se ale nestanou pojistiteli. Mohou být činní v řadě oblastí, a to od „zušlechťování“ klientských dat až po cenovou tvorbu. Jejich angažovanost si prý lze představit rovněž v oblasti řízení škod.


Mohlo by vás zajímat: Google se zajímá o další investice v sektoru pojištění


Mohou také provozovat poměrně jednoduchá pojistná odvětví či typy pojištění, jako jsou pojištění domácnosti nebo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Čím více je však pojišťovací činnost náročná na znalosti, tím komplikovanější by byl jejich vstup.

Data jsou podle Buberla pro budoucí hospodářskou soutěž velmi důležitá. Proto usiluje o spolupráci s jinými obory, aby zvětšil vlastní datový pool. Zatím prý neexistují žádné konkrétní projekty, ale existují značné možnosti. Jako příklad Buberl uvedl telekomunikační data. Zaznamenané údaje o pohybu by prý mohly poskytnout informace o tom, zda „někdo“ vede „dobrý a kvalitativně  vysoce hodnotný“ život. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články