Spekulace Reuters: Plánuje AXA ukončení aktivit v Česku, Polsku a na Slovensku?


			Spekulace Reuters: Plánuje AXA ukončení aktivit v Česku, Polsku a na Slovensku?

Podle zdrojů agentury Reuters uvažuje skupina AXA o prodeji svých aktivit ve střední Evropě. Konkrétně by se mělo jednat o ukončení působnosti v Polsku, Slovensku a v České republice. AXA, která je veřejně obchodovanou společností na burze, se vyjadřila, že tržní spekulace zásadně nikdy nekomentuje.

Důvodem pro tyto kroky by měla být chystaná restrukturalizace. Podle zdrojů Reuters by se hodnota případného obchodu měla pohybovat mezi 400 až 800 miliony eur.

AXA se potýká se zápornými úrokovými sazbami. Restrukturalizace má firmě podle Reuters pomoci více se zaměřit na oblast zdravotního a majetkového pojištění a pojištění škod. Z regionálního hlediska se skupina chce soustředit na Asii.

Portál FAEI.cz uvedl, že dle jeho zdroje...„Skupinu AXA zřejmě trápí především výsledky na polském trhu, jenž je ve středoevropském regionu klíčový“. Za první polovinu letošního roku se zde hrubé příjmy propadly o šest procent na 288 milionů eur. V Česku sice vloni AXA dosáhla čistého zisku 725 milionů Kč, ale v eurech (cca 28 mil. eur) je to jen zhruba desetina polských hrubých výsledků za letošní první pololetí.


Mohlo by vás zajímat: Nesystémové zdanění rezerv pojišťoven. Shrnutí před třetím čtením


Celosvětový lídr v oblasti finančního zabezpečení už případným zájemcům podle Reusters dokonce rozeslal nabídky. Ty dostaly největší polská pojišťovna PZU, italská pojišťovna Generali a německá Allianz.

O prodeji českých aktiv AXA italské skupině Generali se spekulovalo už vloni v létě. Vrabci si o tom nahlas cvrlikali na střechách velkých tuzemských pojišťoven, zatímco jejich manažeři to probírali jako „hotovou věc“ na golfu,“ citoval portál FAEI.cz spekulace dobře informovaného zdroje.

Skupina AXA je světovým lídrem v oblasti pojištění a správy majetku

Více než 171 000 zaměstnanců skupiny pečuje o 105 milionů klientů v 63 zemích celého světa. V Mezinárodních standardech účetního výkaznictví (IFRS) byly výnosy skupiny za rok 2018 oceněny na částku 102,9 miliard EUR, podkladové výnosy na 6,2 miliard EUR. K 31. prosinci 2018 spravovala skupina AXA aktiva ve výši 1 424 miliardy EUR.

Akcie AXA jsou registrovány na hlavním trhu burzy Euronext Paris pod symbolem CS (ISN FR 0000120628 - Bloomberg: CS FP – Reuters: AXAF.PA). Ve formě ADS (American Depositary Share) jsou akcie AXA kótovány na platformě OTCQX pod symbolem AXAHY.


Mohlo by vás zajímat: Setkání zajistitelů v Monte Carlo: Porostou zajistné sazby?


Skupina AXA je zahrnuta do nejvýznamnějších mezinárodních indexů SRI, jako jsou Dow Jones Sustainability Index (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakládajícím členem Finanční iniciativy OSN (UNEP FI), Principů udržitelného pojištění OSN (PSI) a signatářem Zásad odpovědných investic OSN.

Skupina AXA v České republice a na Slovensku poskytuje produkty a služby v oblasti životního a neživotního pojištění, důchodového zabezpečení a investičních podílových fondů. Má 1,5 milionů klientů, 523 zaměstnanců a spravuje aktiva ve výši 5,3 miliardy eur.

Zdroj: Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články