Údaje o některých klientech UNIQA pojišťovny unikly na internet


			Údaje o některých klientech UNIQA pojišťovny unikly na internet
3.9.2009 Pojistný trh

Osobní údaje klientů UNIQA pojišťovny včetně rodných čísel, telefonních čísel a údajů rodinných příslušníků byly volně ke stažení na internetu. Nejde však o údaje všech klientů pojišťovny, ale jen těch, kteří si v době od 3.7.2005 do 20.1.2008 sjednali cestovní pojištění.
Informaci zveřejnil Měšec.cz.

Na webových stránkách podle něj lze najít "ochutnávku" zneužitých dat. V první fázi lze snadno stáhnout textový soubor, který obsahuje číslo pojistné smlouvy, jméno pojistníka, adresu, rodné číslo a telefonický kontakt. Následně prostřednictvím standardní aplikace, která je na webu pojišťovny UNIQA určena prioritně pro ověření pojistné smlouvy, lze získat kompletní informace obsažené v pojistné smlouvě. Pokud byly pojištěné i děti pojistníka, jejich údaje jsou tam také.
Pravděpodobně nejde přímo o databázi UNIQA pojišťovny, nýbrž databázi zprostředkovatelů pojištění pro UNIQA pojišťovnu. "UNIQA pojišťovna zjistila dnes v odpoledních hodinách napadení internetové aplikace sloužící k on-line sjednání cestovního pojištění. Přitom došlo k úniku části klientských dat. Aplikace, která je provozována dodavatelsky externím partnerem, byla po zjištění problému zablokována. V této souvislosti připravujeme podání trestního oznámení na neznámého pachatele," upřesnila pro server Měšec.cz Eva Svobodová, tisková mluvčí UNIQA pojišťovny s tím, že o dalších krocích bude pojišťovna veřejnost informovat.

Zdroj: Měšec.cz

Zdroj: Měšec.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS