Konec spolupráce. Kooperativa končí se ŠkoFINem


			Konec spolupráce. Kooperativa končí se ŠkoFINem
17.1.2018 Spektrum, Produkty

Zajímavá situace nastala pro klienty společnosti Volkswagen Financial Services (původně ŠkoFIN). Podle informací serveru mesec.cz jim totiž před Vánoci přišel dopis s informací, že od ledna se kvůli zdražení pojistného výrazně zvyšuje splátka leasingu. Pojišťovna Kooperativa totiž Volkswagen Financial Services (WFS) vypověděla smlouvy. WFS tak musela najít nového pojistitele. Blíží se konec dumpingových cen pojištění u leasingu?

Pojišťovna Kooperativa celou situaci vyhodnotila tak, že riziko a nároky na plnění stoupají, proto je nutné logicky přikročit ke zvýšení pojistného. Obě firmy však bohužel pro klienta nenašly společnou řeč. Společnost Volkswagen Financial Services tak musela urychleně najít nového pojistitele. A tím se stala Česká pojišťovna.

Podle serveru mesec.cz se změnou pojišťovny přišlo navýšení ceny pojistného o poměrně výraznou částku 1900–3000 Kč. Na Facebooku už dokonce vznikla skupina nespokojených klientů, na které si lidé sdělují své zkušenosti a částky, o kolik jim byl operativní leasing navýšen. Většinou se jedná o částky v rozmezí 1300–3000 Kč.


 

Mohlo by vás zajímat: Hektický den! Skupina Partners chystá životní pojišťovnu


A proč tedy Kooperativa vypověděla společnosti Volkswagen Financial Services smlouvy? Tiskový mluvčí pojišťovny Milan Káňa poskytl serveru mesec.cz toto vysvětlení. „Kooperativa velmi dlouho zvažovala, zda přistoupit k ukončením spolupráce se společností VWFS, nicméně vzhledem ke stále se zhoršujícímu škodnímu průběhu u těchto smluv jsme byli nuceni rámcovou smlouvu vypovědět. V průběhu celého roku jsme se pokoušeli dojednat změny podmínek, ale Kooperativou navržené řešení, tedy postupné navýšení pojistného u nových smluv a snížení marže leasingové společnosti, bylo ze strany společnosti VWFS odmítnuto.“

A dalším z důvodů byla obava z dumpingu. „Škodovost u leasingových společností, zejména v segmentu operativního leasingu, dlouhodobě roste a není možné dotovat tyto ztráty z jiného segmentu pojištění vozidel či jiných druhů pojištění. A Kooperativa jako leader trhu v pojištění vozidel nebude pro zachování tržního podílu přistupovat k cenovému dumpingu nebo dokonce porušení platné legislativy,“ doplnil serveru Milan Káňa.


Mohlo by vás zajímat: Překvapení: Partners koupí v PRVNÍ KLUBOVÉ 25% podíl


Jak celou situaci vnímají ve společnosti Volkswagen Financial Services: „Finální rozhodnutí učinila Kooperativa, která naší společnosti jednostranné vypověděla určitou část pojistných smluv v průběhu listopadu. Snahu zvrátit toto rozhodnutí jsme samozřejmě měli a situaci jsme se zástupci Kooperativy řešili. Bohužel nedošlo ke společné obchodní shodě, a proto došlo k výpovědi. Prakticky okamžitě jsme upnuli veškeré síly na hledání vhodného řešení pro klienty,“ uvádí web společnosti Volkswagen Financial Services.

„Výpověď pojištění ze strany pojišťovny přímo klientům není nic neobvyklého. Abychom dostáli svým závazkům, jak je uvedeno ve smlouvě o financování, zajistili jsme klientům nové pojištění  ve srovnatelném rozsahu, jaký měli u Kooperativa pojišťovny. Novou pojišťovnou se stala Česká Pojišťovna, které je naším dlouhodobým smluvním partnerem. A vytvořila pro naše klienty nejvýhodnější podmínky,“ pokračuje vysvětlení na webu.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Sociální hledisko...


Pro server mesec.cz ještě ředitel marketingu a retailového prodeje ve Volkswagen Financial Services Lukáš Cankař dodal: „Za úspěch považujeme fakt, že pro zhruba dvě třetiny smluv se podařilo vyjednat přepojištění bez navýšení pojistného. U jedné třetiny smluv došlo k navýšení." Tato zmíněná třetina se týká právě smluv na operativní leasing. 

„Pokud bychom nezajistili nové přepojištění od 1. ledna 2018, došlo by k situaci, kdy by klienti ze zákona nemohli používat a jezdit daným vozem, jelikož by vůz neměl platné uzavřené povinné ručení, což je naše zákonná povinnost. Nejčastější skupina zákazníků je s navýšením 900 Kč až 1350 Kč měsíčně. Nejvyšší navýšení (o 5171 Kč měsíčně) evidujeme u klienta, který s námi prostřednictvím operativního leasingu financuje Porsche 911 GT2 RS," uzavřel  Lukáš Cankař.

Zdroj: www.mesec.cz, www.vwfs.cz, oPojisteni.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články