Pojišťovna České spořitelny součástí Kooperativy


			Pojišťovna České spořitelny součástí Kooperativy

Vienna Insurance Group (VIG) plánuje k 1. lednu 2019, za předpokladu schválení lokálními úřady a grémii, fúzi svých dceřiných společností Kooperativa pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny (PČS).

 

Rozhodnutím o fúzi těchto dvou dceřiných společností uplatňuje VIG i na svém druhém největším trhu strategii spojení kompetencí pojišťoven za účelem posílení činnosti v bankopojištění.

Důležitou informací je, že po fúzi zůstane jen jméno Kooperativa (PČS se začlení do Kooperativy). Stěžejní produkt FLEXI zůstane v nabídce i po spojení pojišťoven, klienti tedy nemusí mít strach, že by byl produkt něčím nahrazen. Před faktickým spojením pojišťoven budou všichni klienti FLEXI osloveni a bude jim představen další postup.


Mohlo by vás zajímat: Potvrzeno: Poisťovňa Slovenskej sporiteľne součástí Kooperativy


„Díky velmi dobrému a dlouholetému strategickému partnerství obou našich společností Kooperativa a Pojišťovna České spořitelny s Českou spořitelnou, dceřinou společností Erste Group, hrajeme na českém trhu významnou roli v oblasti bankopojištění. Chceme naši pozici dále upevňovat, a to zejména v neživotním pojištění“, vysvětluje Prof. Elisabeth Stadler, předsedkyně představenstva Vienna Insurance Group. 

Klienti České spořitelny budou profitovat z rozšířené nabídky produktů, převážně v oblasti neživotního pojištění. S tím souvisejí i vytčené cíle, tedy je posílení péče o klienty v této oblasti a zjednodušení administrativních procesů.

VIG v čele

Ještě v rámci bývalého Československa zahájila Vienna Insurance Group v roce 1990 prostřednictvím Kooperativy svůj úspěšný rozvoj ve střední a východní Evropě.

Kooperativa se v každém ohledu stala jednou z vlajkových lodí naší finanční skupiny. Jen nedávno se Kooperativa v rámci prestižní soutěže „Českých 100 nejlepších“ opět umístila mezi nejlepšími firmami v zemi, a to na druhé příčce, současně byla zvolena nejúspěšnější finanční institucí“, zdůrazňuje Prof. Elisabeth Stadler velký význam největší české dceřiné společnosti.


Mohlo by vás zajímat: Předčasný důchod: Skrytý problém společnosti


Kromě Kooperativy a Pojišťovny České spořitelny VIG v České republice zastupuje i Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP). S aktuálním tržním podílem 32,3 procenta je VIG jasným lídrem trhu. Za první tři čtvrtletí roku 2017 dosáhly tyto tři společnosti předepsané pojistné v objemu zhruba 1,2 miliardy EUR a vytvořily zisk (před zdaněním) cca 114 milionů eur. Ukazatel combined ratio představoval velmi dobrých 96,8 procenta.

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

PČS součást KOOP je špatná zpráva

Petr Dudek,  2. 1. 2018

Jako špatnou zprávu vnímám oznámení o fúzi KOOP a PČS. KOOP je hrizná pojišťovna, která se neumí slušně chovat ke zprostředkovatelům a ani ke klientům. Zaměstnává hodně neschopných a hloupých lidí, kteří jí akorát škodí. Naopak s PČS mám velmi dobré zkušenosti, ke zprostředkovatelům není arogantní a i klienti si ji chválí. Produkt je velmi kvalitní. Vše je o lidech. Pokud bude KOOP po fúzi jako PČS, bude to dobré pro KOOP, ale obávám se, že to bude naopak. :-(

RSS

Související články