Tomáš Síkora

Tomáš Síkora

Funkce: CEO CreaSoft a člen představenstva Torkild

Tomáš Síkora (*1971) je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, oboru mezinárodní vztahy a bankovnictví/pojišťovnictví a manažerského studia Senior Executive britské Nottingham Trent University.

Na začátku devadesátých let založil společnost pro finanční plánování SLON a v oblasti zprostředkování finančních produktů úspěšně působil patnáct let, mj. i jako prezident Asociace finančních poradců.

V roce 2006 byl jmenován výkonným ředitelem České asociace pojišťoven a členem Executive Committee Evropské asociace pojišťoven Insurance Europe v Bruselu, kde působil až do roku 2015. Poslaneckou sněmovnou byl v roce 2009 zvolen předsedou Výboru pro finanční trh, poradního orgánu bankovní rady České národní banky.

Dnes spoluvlastní a řídí společnost CreaSoft specializovanou na poskytování IT řešení a služeb pro distributory finančních produktů, kterou rovněž v roce 2004 pomáhal zakládat. CreaSoft je od listopadu 2021součástí společnosti TORKILD, a.s.a Tomáš Síkora byl pověřen z pozice člena představenstva jejím vedením.

V neposlední řadě Tomáš Síkora působí také v expertních skupinách a poradních výborech a přednáší na odborných konferencích a seminářích.

Creasoft

LinkedIn profil

Související články