Pojišťovna VZP překvapuje. Míří na trh s povinným ručením


			Pojišťovna VZP překvapuje. Míří na trh s povinným ručením
20.4.2017 Spektrum, Pojistný trh

Pojišťovna VZP se rozhodla k zajímavému kroku. V nejbližší době by měla od ČNB získat potřebnou licenci a vrhne se na poměrně saturovaný trh s pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla, tedy s povinným ručením. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Mateřská VZP jako největší zdravotní pojišťovna v zemi pečuje zhruba o 5,5 milionu lidí a má bohatou síť poboček. Její 100% dceřiná společnost tak má velkou šanci, že se jí bude dařit oslovovat potenciální klienty, a na trhu s povinným ručením se tak prosadí. Navíc je nezpochybnitelným faktem, že díky své matce získá přístup k velkému počtu zdravotnických zařízení, jejichž vozový park také jistě stojí za pozornost.  

Je rovněž důležité zmínit, že po 16 letech se prostřednictvím Pojišťovny VZP vrací na trh pojištění pro automobily stát. Ten přitom z trhu povinného pojištění odpovědnosti z provozu vozidel odešel v roce 2001, když vláda  Miloše Zemana prodala svůj zbývající podíl v České pojišťovně investiční firmě PPF.


Mohlo by Vás zajímat: INSIA roste. Tržby makléřské společnosti stouply o 20 %


Pojišťovně VZP se v poslední době daří. „Pojišťovna VZP v roce 2016 dosáhla historicky nejvyššího předepsaného pojistného ve výši 462 mil. Kč. Vykázala vyšší zisk než v roce 2015 a byla dokonce ziskovější, než se plánovalo. Pokud tento rok nedojde k nějakým neočekávaným událostem, měl by být rok 2017 pro Pojišťovnu VZP ještě lepší než rok 2016. První čtvrtletí tomu zatím odpovídá. Klienti začínají čím dál tím více oceňovat naši předvídatelnost, serióznost, personální stabilitu, flexibilitu a ryze české vlastnictví,“ řekl předseda představenstva Robert Kareš.

Pojišťovna také na valné hromadě navýšila základní kapitál na 300 mil. Kč. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo navýšit základní kapitál z vlastních zdrojů o rovných 500 % od doby, kdy Pojišťovna VZP, a.s. v roce 2004 vznikla,“ dodal Robert Kareš.

Pojišťovna VZP, a. s. je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí VZP ČR, po vstupu Česka do Evropské unie v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění, komerční zdravotní pojištění cizinců a další pojistné produkty. Jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články