Aviva v říjnu vstoupí na newyorskou burzu


			Aviva v říjnu vstoupí na newyorskou burzu
14.10.2009 Tiskové zprávy

Pátá největší pojišťovací společnost na světě Aviva oznámila svůj záměr vstoupit na newyorskou burzu. Začátek obchodování je naplánován na 20. října 2009. Aviva nyní dokončila registrační proces u Security and Exchange Commission (SEC) a od newyorské burzy obdržela povolení k zápisu.

Aviva vydá ve spolupráci se Citibank certifikáty ADR (American Depositary Receipt) a bude obchodovat pod značkou „AV“. V souvislosti se zapsáním na americkou burzu nebudou vydány žádné nové akcie, společnost si tak ponechá hlavní listing na burze v Londýně. Tento krok podpoří širokou základnu akcionářů z USA, která dnes činí přes 20 %. Očekává se, že toto vysoké procento akcionářů se ještě dále rozroste. Americkým investorům zápis na newyorskou burzu umožní pohodlněji a efektivněji spravovat jejich akcie.

 „Spojené státy jsou největším trhem s úsporami na světě a pro společnost Aviva představují z dlouhodobého hlediska strategickou příležitost k růstu. Zapsání na newyorské burze je tedy nejen pro nás, ale i pro 20 % našich amerických akcionářů přirozeným krokem. Očekáváme, že počet akcionářů společnosti Aviva nadále poroste,“ řekl Andrew Moss, výkonný ředitel společnosti Aviva.

Aviva si vybudovala velmi silné postavení na americkém trhu a patří zde mezi přední poskytovatele důchodového zabezpečení a životního pojištění. Zápisem na burzu v New Yorku tak posílí značku Aviva ve Spojených státech s pozitivním dopadem na prodej svých produktů.

Aviva dokončila přípravy zápisu na newyorskou burzu v rámci svého celosvětového programu, který zahrnuje vylepšování finančních postupů, řízení rizik a kontrolních mechanismů, které budou ve shodě se zákonem Serbanes Oxley.

Zdroj: AVIVA

 

Share/Bookmark

Zdroj: AVIVA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články