Hospodářské noviny po osmé udělily ceny Nejlepší pojišťovna


			Hospodářské noviny po osmé udělily ceny Nejlepší pojišťovna
7.9.2016 Tiskové zprávy

Hospodářské noviny vyhlásily osmý ročník soutěže Nejlepší banka a pojišťovna. Zvučný titul Nejlepší životní pojišťovna letos získala Česká pojišťovna, zatímco neživotní prvenství ukořistila Kooperativa.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v úterý 6. září v prostorách České národní banky. Pojišťovny byly hodnocené ze zákaznického a akcionářského pohledu. V zákaznických očích přitom hrála největší roli kvalita, rozsah i cena nabízených služeb, stejně jako přístup k zákazníkům. Data pro soutěž byla získána společností Datank.

Akcionářský pohled zase hodnotil finanční zdraví pojišťovny. Posuzována byla například nákladovost, ziskovost nebo kvalita aktiv.

Cena pojišťoven je vždy rozdělena na neživotní a životní. V letošním roce bylo umístění pojišťoven v kategorii životního pojištění následující:

 1. Česká pojišťovna
 2. Generali
 3. ČSOB Pojišťovna

 

Pro neživotní kategorii bylo hodnoceno celkem 17 neživotních pojišťoven

neživotní kategorii na cenné kovy dosáhly:

 1. Kooperativa
 2. Česká pojišťovna
 3. Česká podnikatelská pojišťovna

Být mezi třemi nejlepšími v hlavní kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna je pro nás skutečně velkou poctou,“ uvedl k úspěchu ČPP její generální ředitel Jaroslav Besperát. „Komplexní hodnocení v této anketě je postaveno na analýze celé řady údajů o produktech a službách, včetně vybraných hospodářských ukazatelů. Fakt, že jsme dokázali obhájit náš loňský úspěch je výsledek práce všech zaměstnanců a dlouhodobé péče o naše klienty,“ doplnil.

Další kategorie, které se vyhlašovaly, byly Klientsky nejpřívětivější životní a neživotní pojišťovna. Při jejich vybírání, hrál důležitou roli takzvaný mystery shopping. Při něm se hodnotitelé vydávali za stávající nebo potenciální zákazníky bank či pojišťoven a zkoumali, jak se k nim poradci na pobočkách chovají, jak komunikují a zda jsou jim schopni rychle a včas poradit.

Klientsky nepjpřívějtivější životní pojišťovnou se staly:

 1. Generali
 2. Česká pojišťovna
 3. Kooperativa

Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovnou se stala:

 1. Kooperativa
 2. Česká pojišťovna
 3. ČSOB Pojišťovna

 

První místo v kategorii Pojišťovací inovátor získala pojišťovna Allianz, za produkt životního pojištění Rytmus risk bez absurdních poplatků. Hned v závěsu si udržela medailovou pozici pojišťovna UNIQA s produktem pojištění domácností, domů a bytů Domov VARIANT.

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články