Jaký je největší firemní strašák podle Allianz?


			Jaký je největší firemní strašák podle Allianz?

Letošní barometr hrozeb pro firmy všech velikostí sestavila nadnárodní společnost Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) na základě odpovědí od více než 1900 expertů na vývoj rizik z 80 zemí světa. Podle této studie se podnikatelé v roce 2018 mohou oprávněně obávat zejména nebezpečí přerušení provozu, dále kybernetických rizik a následků přírodních katastrof.

„Přerušení provozu vnímáme jako jedno z největších rizik také v České republice,“ upozorňuje Ole Ohlmeyer, který je v AGCS, zaměřené na podnikatelské a průmyslové pojištění, zodpovědný za region východní Evropy. Experti z Allianz pojišťovny se s ním shodují.

„Škody vzniklé výpadkem výroby třeba po nějaké přírodní katastrofě mohou být mnohem vyšší než náklady na postavení nových prostor. Spousta českých podnikatelů si to bohužel stále neuvědomuje,“ říká Václav Bohdanecký, odpovědný v Allianz pojišťovně za oblast zajištění.


Mohlo by vás zajímat: Hektický den! Skupina Partners chystá životní pojišťovnu


Riziko přerušení provozu se na první příčce žebříčku největších nebezpečí pro firmy drží už šestým rokem v řadě. Příčin výpadku výroby totiž může být celá řada, od tradičních strašáků typu požáru a jiných přírodních katastrof, přes přerušení dodavatelského řetězce, až po relativně nová rizika související s digitalizací, například výpadek páteřních IT systémů, na kterých je fungování čím dál více firem přímo závislé.

Kybernetické hrozby obecně, ať už v podobně technických, nebo záměrně způsobených výpadků a dalších potíží v oblasti IT včetně např. ohrožení soukromých dat klientů, obsadily v letošním žebříčku celosvětově druhé místo.

Na třetím místě pak skončily přírodní katastrofy. Po roce 2017, kdy pojištěné škody z přírodních katastrof dosáhly nejvyšší hodnoty v historii, 135 miliard amerických dolarů, se není čemu divit. Klimatické změny a nepředvídatelnost počasí se letos dokonce do žebříčku poprvé dostala jako samostatná kategorie a obsadila 10. místo. 

TOP 10 rizik pro firmy po celém světě pro rok 2018 

  1. Přerušení provozu
  2. Kybernetické hrozby
  3. Přírodní katastrofy
  4. Vývoj finančního trhu
  5. Změny v legislativě a regulaci
  6. Požáry a exploze
  7. Nové technologie
  8. Ztráta reputace nebo hodnoty značky
  9. Politická rizika a násilí
  10. Klimatické změny a nepředvídatelnost počasí

Celou zprávu najdete v angličtině ZDE

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články