Allianz: Pojištění odpovědnosti patří do lyžařské výbavy


			Allianz: Pojištění odpovědnosti patří do lyžařské výbavy
14.12.2017 Tiskové zprávy

Lyžařská nehoda s poraněním třetí osoby přijde viníka i na několik statisíců, přesto si Češi cestou do Krkonoš či „Jizerek“ s pojištěním odpovědnosti příliš hlavu nelámou. Situace přitom není o mnoho odlišná než při výjezdech do Alp, pro které se pojišťují běžně. Cizince, kteří jsou zvyklí se o své nároky hlásit, můžete zranit i v ČR, a Čechů, kteří se nebojí „ozvat“, také přibývá. U Allianz si lze na tyto dovolené pojistit nejen odpovědnost, ale také vlastní úraz či zavazadla.

Nejvíce odpovědnostních škod řeší specialisté cestovního pojištění právě v zimní sezóně. Týkají se především lyžařů a zahrnují jak případy přímo ze sjezdovky, tak třeba poškození cizích věcí při manipulaci s lyžemi v hotelech či na parkovištích.

Zimní škody bývají složité a náklady na jejich likvidaci vysoké, obzvláště dojde-li ke zranění cizího státního příslušníka. U případů ze zahraničních sjezdovek lze hovořit zhruba o 400 tisících korun.


Mohlo by vás zajímat: Analýza ČAP: Převaha autonomních vozidel už za 20 let


Pokud uvažujete o tom, kde se tyto statisíce nasčítají, vhled do situace by vám měl vnést následující výčet. Částka zahrnuje bolestné a případné plnění za trvalé následky, ušlý zisk (např. v důsledku pracovní neschopnosti), poškození vybavení či oblečení a výlohy na právní zastoupení poškozeného. Vzniklou škodu na viníkovi často nárokuje i zdravotní pojišťovna poškozeného, která vynaložila náklady na jeho léčbu.

Částky za jednotlivé položky jdou sice v cizině často výš než v ČR, zejména pokud dovolenou trávíte třeba ve Švýcarských Alpách, ani český lékař nebo právník však nepracuje zadarmo. Lyžaři, snowboardisté i ostatní milovníci zimních sportů proto můžou využít cestovního pojištění i při cestách po Česku.

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články