Pojišťovna roku 2012: zahájen 13. ročník ankety


			Pojišťovna roku 2012: zahájen 13. ročník ankety
5.4.2013 Tiskové zprávy

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz zahájila další ročník nejstarší hodnotitelské soutěže na pojistném trhu – odborné ankety Pojišťovna roku.

Od roku 2000, kdy ji poprvé vyhlásila tehdejší Komora pojišťovacích makléřů, prošla anketa celou řadou proměn, podstata ovšem zůstává stále stejná: výkon pojistitelů v uplynulém roce posuzují ti, kdo jsou s nimi v každodenním profesním styku – tedy pojišťovací makléři…

Ti letos již potřinácté ohodnotí pojistitele na základě svých zkušeností a expertních znalostía podle pomocných kritérií, jako je kvalita a šíře nabízených produktů, ochota a schopnost upravovat produkty podle individuálních potřeb klienta, technická a provozní podpora pojišťovny při sjednávání pojištění, inovace pojistných produktů, komunikace a spolupráce s makléři a likvidace škod. Hodnocení ze strany pojišťovacích makléřů pak určí vítěze v těchto pěti kategoriích: pojištění průmyslu a podnikatelů, pojištění občanů, autopojištění, životní pojištění a specializované pojištění.

Která z pojišťoven získá trofej za služby poskytované v roce 2012, o tom mohou rozhodnout nejen členové AČPM (většinová část trhu), ale i všichni profesionální makléři vedení v registru České národní banky. Kromě toho v kategorii životní pojištění jsou k hodnocení opět přizváni i ostatní pojišťovací zprostředkovatelé.

Hodnocení probíhá ve dnech 4.4. až 5.5.2013 jak on-line na samostatných webových stránkách www.PojistovnaRoku.cz, tak klasicky vyplněním a zasláním anketního lístku.

O prestiži ankety svědčí i to, že záštitu nad ní opět převzal guvernér ČNB Miroslav Singer a že generálním partnerem je již popáté renomovaná auditorská a poradenská společnost KPMG Česká republika.

Jak se již stalo tradicí, organizátoři v rámci ankety i letos udělí titul Osobnost pojistného trhu za mimořádný přínos v oblasti pojištovnictví. Držiteli tohoto ocenění z předešlých ročníků jsou: Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (Pojišťovna roku 2005), Vladimír Mráz (Pojišťovna roku 2007), Marek Venuta (Pojišťovna roku 2008), František Stach (Pojišťovna roku 2009), Vladimír Přikryl (Pojišťovna roku 2010) a Konštantín Alexejenko (Pojišťovna roku 2011).

Naopak změny se dotkly loni zavedeného ocenění Makléř roku: místo toho, aby se jednotlivé firmy nominovaly k ohodnocení samy, budou podle modifikovaných pravidel zástupci členských pojišťoven ČAP hodnotit makléře ze seznamu členů AČPM. Kritéria zůstávají stejná - kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř-pojišťovna a makléř-klient, správa pojištění, podpora kultivace trhu atp. Vyhlášeno bude Top 5.

Organizátoři ankety také již třetím rokem za sebou oslovili studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo, aby navrhli ztvárnění ceny pro vítězné pojišťovny. Autor/ka nejlepšího návrhu obdrží odměnu ve výši 10.000 Kč a bude mít možnost osobně představit svou realizaci na tiskové konferenci k vyhlášení výsledků ankety. V předchozích ročnících tohoto úspěchu dosáhli studenti UMPRUM Alena Hájková (skleněné polštáře) a Jakub Petr (křišťálové koule).

Celkové výsledky odborného hodnocení v anketě Pojišťovna roku 2012 budou prezentovány dne 22. května 2013 na galavečeru v Kongresovém centru České národní banky.

Pro další informace prosím sledujte stránky www.PojistovnaRoku.cz

Uspořádání ankety Pojišťovna roku 2012 podpořili:


Generální partner:

 • KPMG Česká republika

Partner hlasování:

 • UBIMET

Partneři ankety:

 • American Appraisal

 • Elixir

 • Sdružení Czech Top 100

Partner galavečera:

 • Ness Czech

Generální mediální partner:

 • oPojištění.cz

Mediální partneři:

 • Mladá fronta E15

 • Obchod & Finance

 • Pojistný obzor

 • Prague Leaders Magazine

 • Právo & Byznys

 • Profit


Asociace Českých Pojišťovacích Makléřů

Zdroj: AČPM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články