Sundejte slona ze své střechy, radí Allianz


			Sundejte slona ze své střechy, radí Allianz

Ze sněhové nadílky se sice majitelům nemovitostí dělají vrásky o něco později než motoristům, mohou však být mnohem větší. Stačí jen 20centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu a váha, která na střešní krytinu a konstrukci tlačí, představuje přibližně 2 tuny – tedy asi tolik, jako slon. Je proto velmi důležité, aby majitelé domů nepodceňovali riziko a svoji střechu včas tohoto břemene zbavili. Poškození nemovitosti tíhou sněhu jenom v loňském roce nahlásila Allianz bezmála stovka klientů, podnikatelů i firem.

„Naše statistiky z uplynulého roku jasně ukazují, že ačkoliv se na Allianz v souvislosti s poškozením nemovitosti tíhou sněhu obrátilo více firem než privátních pojištěnců, průměrná výše nahlášených škod je u jednotlivců dvakrát vyšší než právě u firem,“ říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.

Nejčastějšími škodami z tíhy sněhu jsou poškozené podokapní žlaby, sněhové zachytávače, střešní krytiny a s tím je často spojené následné zatečení do nemovitosti a tedy poškození maleb, omítek a případně i tepelné izolace.


Mohlo by vás zajímat: Ve fenomenální hře Red Dead Redemption simulujete pojištění svého koně


Výjimkou ale nejsou ani nákladnější škody na krovech, či střešních konstrukcích. Sníh na střeše představuje nebezpečí i pro nedaleko stojící automobily. To je druhá nejčastější sněhová událost, jen se likviduje z odpovědnostní pojistky majitele nemovitosti.

Pokud se majitelé rozhodnou odstranit sníh ze střechy sami, měli by v první řadě dbát na bezpečnost. Na střeše totiž reálně hrozí riziko uklouznutí, pádu a tedy i vážného úrazu. Jestliže nejste přesvědčeni o tom, že to sami zvládnete, neriskujte a využijte raději služeb profesionálů.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články