Vánoce pod palmami? Podle Allianz mohou mít pro kojence nepříjemné následky


			Vánoce pod palmami? Podle Allianz mohou mít pro kojence nepříjemné následky
4.12.2018 Tiskové zprávy

Chladné počasí každoročně vybízí zimomřivce k útěku do teplých krajin. A stále častěji vyjíždějí za exotickými Vánoci i rodiny s novorozenci. Ti však hůře snáší změnu prostředí, klimatu a samozřejmě i tropické nemoci, které se v dané oblasti vyskytují. Za poslední dva roky eviduje asistenční služba od Allianz 61 případů spojených s ošetřením dětí do jednoho roku.

„I vzhledem k destinacím řešíme různá virová onemocnění, záněty středního ucha nebo nosohltanu, gastroenterologické potíže, dermatitidy, či různá poranění po pádu,” říká vedoucí medické asistence Allianz Assistance Jakub Fiala.


Mohlo by vás zajímat: Pojistný podvod u soudu! Likvidátorovi stačila stará fota vytopených bytů


Na asistenci od Allianz se z Turecka např. obrátili rodiče kojence, kterého postihla dvouminutová zástava dýchání bez zjištěné příčiny. Jeho zdravotní stav si vyžádal dvoudenní hospitalizaci a náklady na ošetření a pobyt v nemocnici pak přesáhly 30 tisíc korun.

Nejčastěji Allianz Assistance zasahuje u nemocných či zraněných novorozenců v Řecku, Turecku a Itálii. V seznamu případů se však vyskytují i exotické země jako Dominikánská republika, Mauricius, Thajsko či Vietnam. 

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články