Allianz: Podívejte se, jak se ze stromečku stane smrtící projektil!


			Allianz: Podívejte se, jak se ze stromečku stane smrtící projektil!
13.12.2018 Tiskové zprávy

Přípravy na vánoční svátky vrcholí a k nim neodmyslitelně patří i krásně nastrojený vánoční stromek. Allianz centrum pro technologie (AZT) se proto ve svém crash testu zaměřilo na úskalí, která mohou řidiče potkat, pokud stromek při jeho převozu dostatečně nezabezpečí. A mnohdy to může mít fatální následky.

V nárazových testech simulovalo AZT srážku vozidla, jež jede rychlostí 50 km/h s pevnou překážkou. Pokud je strom pouze připevněn pružným lanem s háky na obou koncích, není ukotven dostatečně bezpečně a v případě srážky vyletí přes střechu dopředu, což ohrožuje nejen cestující v automobile, ale i další účastníky provozu.

Zdroj:YouTube

Nejlepším způsobem zajištění stromu na střešním nosiči je lanový popruh z nepružného materiálu s ráčnou, který se připevní kolem kmene a zároveň na spojnice nosiče. Popruhem také musí být přivázána horní část stromu, aby se zabránilo jeho klouzání do stran,“ říká analytička AZT Melanie Kreutner.


Mohlo by vás zajímat: AIR: Kalifornské požáry lámaly rekordy


Stromek může být přepravován i uvnitř auta, překrývání nákladu nad zadní nebo přední částí vozidla je povoleno, ale tyto části musí řidič viditelně označit červenou textilií, nebo vpředu bílou a vzadu červenou odrazkou. Strom nesmí jakkoliv omezovat řidiče ve výhledu a jeho přečnívající část nesmí zakrývat ani poznávací značku, světlomety, ukazatele směru, či zadní světla. A samozřejmě i uvnitř vozu platí, že strom musí být zajištěn popruhem k pevným zarážkám, které zabrání jeho posunu.

 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články