UNIQA: Jak nyní funguje cestovní pojištění


			UNIQA: Jak nyní funguje cestovní pojištění

Pandemie koronaviru přinesla asi největší změny do cestovního pojištění, protože je nutné reagovat znovu a znovu na opatření zaváděná vládou v oblasti cestovního ruchu. Shrnuli jsme proto do přehledu podmínky, jak jsou aktuálně platné podle současné situace.

Reagujete na komentář

 

Jirka Vlach, 2. 6. 2021
NIC MOC
"Cestovní pojištění se bohužel nevztahuje na ušlou mzdu (ušlý zisk), náklady na ubytování a s ním spojené náklady, náhradní letenky apod."
Takové "pojištění" není moc platné a ve finále hodně lidí naštve. Člověk od pojištrění očekává, že pokud mu vznikne škoda nebo se dostane v zahraničí do problémů, které si sám nezavinil, tak se mu dostane rychlé a účinné pomoci, která alespoň zmírní následky nečekané situace. Hrazení nečekaných nákladů s nuceným pobytem v zahraničí a náhradní návrat mezi mimořádné situace rozhodně patří. Ušlý zisk nebo mzda je již jiná kategorie.
Je sice hezké, že UNIQA v případě nemožnosti návratu do ČR z důvodu karantény zdarma prodlouží platnost pojištění, ale je to věc, která ji skoro nic nestojí a svízelnou situaci pojištěného nijak neřeší.
Nikdo pojišťovnu nenutí, aby náklady za pobyt v karanténě hradila ze základu, ale bylo by solidní, kdyby umožnila si tuto službu sjednat za příplatek.


Pozn.: položky označené * jsou povinné.