Asseco Central Europe expanduje na mezinárodním trhu digitálního pojištění


			Asseco Central Europe expanduje na mezinárodním trhu digitálního pojištění
20.2.2021 Technologie

Jedna z nejvýznamnějších softwarových společností Asseco Central Europe uzavřela další spolupráci s pojišťovnou Youplus Insurance International AG na následující čtyři roky. Znamená to úspěšné pokračování zahájené digitalizace pojišťovnictví, především akcelerace online procesů a služeb

Společnost Asseco CE patří mezi lídry v oblasti technologických inovací a vývoje moderních IT řešení v segmentu digitálního pojišťovnictví. Pro pojišťovnu Youplus Insurance International AG pokrývá komplexní softwarové řešení pro front-end a back-office požadavky pojišťovny díky řešení IooX - Insurance out of the Box, které podporuje bezpapírové zpracování a digitální pojišťovnictví s vysokou mírou flexibility.

Jedním z novátorských přístupů implementovaných v platformě je elektronický lékařský underwriting či vektorový podpis. Pomocí tohoto nástroje je pojišťovna schopna posoudit rizikový profil klienta okamžitě a díky tomu stanovit výslednou cenu a podmínky pojistného krytí. Proces upisování se tímto zkrátí na obyčejné minuty. Samotná smlouva se následně podepíše biometricky na signpade či mobilním zařízení, které nevyžaduje žádné speciální hardwarové zařízení nebo pero, klient jednoduše realizuje svůj podpis prstem.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Nové zkoušky významně zvyšují kvalitu profesionálů v oboru


 „Díky Asseco pojistně-technickým řešením napomáháme našim klientům v dosahování jejich obchodních cílů. V každém kroku underwritingu agentům i klientům pojišťovny umožňujeme komunikovat s pojišťovnou výhradně elektronicky "full digital" a uživatelské prostředí je designově atraktivní ve smyslu "user friendly, uvedl Krzysztof Bondyra, Insurance Business Unit Director v Asseco Central Europe.

„Spolu s Asseco, naším strategickým partnerem v oblasti IT, jsme v roce 2019 uvedli na trh životní pojišťovnu YOUPLUS v České republice. Po velmi úspěšném startu v Čechách jsme v roce 2020 rozšířili její působení i na Slovensku. Navzdory přetrvávající pandemii jsme se rozhodli rozšířit naše nové obchodní aktivity YOUPLUS i do německy mluvících zemí Evropy a dále investovat do našich digitálních dovedností. Tato dlouhodobá spolupráce se společností Asseco umožňuje dále posilovat naši pojistnou platformu špičkovými IT řešeními a rozšiřovat naši stopu v Evropě,“ uvedl Martin Vogl, předseda představenstva Youplus Insurance International AG. 


Mohlo by vás zajímat: Dopady pandemie na zahraniční obchod s motorovými vozidly


Podepsaná smlouva je pokračováním úspěšného partnerství o poskytování IT řešení na bázi Platform as a service (PaaS) pro nově vznikající životní pojišťovnu pod obchodní značkou YOUPLUS na Slovensku, v České republice a Rakousku. Cílem společnosti je postupně expandovat v německy mluvících zemích, v čemž jí budou pomáhat technologická řešení od Asseco CE.

 „Podepsaná smlouva reprezentuje strategickou spolupráci mezi pojišťovnou Youplus Insurance International AG a Asseco, kde role Asseco je zajistit implementaci řešení IooX - Insurance out of the Box pro nově vznikající obchodní zastoupení pojišťovny YOUPLUS v německy mluvících zemích (Rakousko, Německo, Švýcarsko),“ řekl Jozef Klein, CEO a předseda představenstva Asseco Central Europe.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články