Britští pojistitelé k BREXITU


			Britští pojistitelé k BREXITU

Generální ředitel Asociace britských pojistitelů Huw Evans (Association of British Insurers–ABI) vydal tiskové prohlášení k BREXITU. Zdůraznil, že je třeba překonat všechny příslušné výzvy a uchopit příležitosti.

V prohlášení je vymezeno 5 priorit, které musí být zvládnuty, aby výsledek BREXITU byl pro britské pojišťovnictví a odvětví dlouhodobých úspor co možná nejlepší. Jde o regulaci, přeshraniční pohyb, ochranu osobních údajů, odborníky a mezinárodní obchod.  Evans také naléhavě žádá vládu, aby zajistila přechodnou úpravu mezi BREXITEM a tím, co ji nahradí, a to tak, aby bylo možno se vyhnout úmyslnému prodlužování politického harmonogramu, které by mělo dopad na podnikatelská rozhodnutí  týkající se umístění.

Pokud jde o zmíněné priority, jsou v tiskovém prohlášení ABI specifikovány takto:

  • zajistit regulatorní prostředí, které bude vhodné pro britský pojistný trh,
  • zachovat si schopnost přechodu přes britské hranice,
  • ostře sledovat odraz režimu ochrany osobních údajů v EU, aby bylo možné se vyhnout komplikacím ohledně toho, jak jsou osobní i neosobní údaje chráněny,
  • zdokonalit budoucí migrační politiku tak, aby umožňovala zaměstnávání špičkových odborníků jak z členských států EU, tak ze třetích zemí,
  • položit silný důraz na regulatorní dialog a mezinárodní dohody, co se týče zahraničních trhů finančních služeb, zejména v Indii a Číně.

Evans považuje za nesmírně důležité, že britský pojistný trh, který je největší v Evropě a patří tak k předním světovým trhům, má jasno, jak by měl u BREXITU vypadat úspěšný výsledek. Za tím účelem je třeba identifikovat a vyřešit všechny klíčové výzvy a uchopit správně příležitosti.

ABI zaměří v dalším období své úsilí na zmíněné priority a připraví svoji prvotní vyjednávací pozici. U všech priorit hodlá dosáhnout optimálního výstupu pro britské pojišťovnictví. Jestliže se podaří na nadcházející výzvy adekvátně reagovat, vyhlídky britského pojišťovnictví zůstanou podle Evanse slibné.

Toto prohlášení ABI je významné z toho důvodu, že obsahuje stragický přístup ABI k BREXITU, který byl dohodnut v prezidiu této asociace. Význam podtrhuje i ta skutečnost, že na podobné prohlášení se jistou dobu čekalo. I když jsou priority ABI stanoveny relativně úsporně a mohou vyvolávat řadu doplňujících otázek, přesto si lze učinit základní představu o přístupu britských pojistitelů k BREXITU.

Zdroj: ABI. ABI sets out five priorities to make the best of Brexit

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články