Lloyd's of London uvažuje po brexitu o zřízení dceřiné společnosti pro EU


			Lloyd's of London uvažuje po brexitu o zřízení dceřiné společnosti pro EU
29.9.2016 Zahraničí

Kontinentální Evropa se na hrubém předepsaném pojistném sdružení pojišťovacích společností Lloyd's of London podílí přibližně 11 procenty. Proto již nyní zvažuje strategii týkající se udržení postavení po odchodu Velké Británie z EU.

Sdružení pojišťovacích společností Lloyd's of London pracuje na „záložních plánech“ s cílem zabezpečit, že budou moci obchodovat v Evropě i po odchodu Velké Británie z Evropské unie. Generální ředitelka sdružení Inga Beale pro BBC uvedla, že Lloyd's pravděpodobně zřídí dceřinou společnost, nebo přímo pobočky v zemích Evropské unie.

Beale odhaduje, že v důsledku brexitu by sdružení mohlo přijít o 4 % příjmů, když by ztratilo oprávnění působit v EU.

Sdružení Lloyd's, které je jednou z nejstarších britských institucí se v EU soustřeďuje na speciální trhy, jako je námořní doprava a energetika. Kontinentální Evropa se na jejím hrubém předepsaném pojistném podílí přibližně 11 procenty (10 miliard liber). Generální ředitelka rovněž uvedla, že Lloyd's se teď soustřeďuje na udržení svého postavení v období po Brexitu.

Sdružení ještě není rozhodnuté, zda zařídí pobočky v jednotlivých členských zemích EU, nebo dceřinou společnost pro celou EU. Druhá možnost by však byla pravděpodobně levnější, uvedla generální ředitelka.

Lloyd's of London v první polovině tohoto roku dosáhlo zisku před zdaněním 1,46 miliard liber, tedy 45,65 miliard korun, což byl výrazný růst oproti stejnému období v roce 2015, kdy tato hodnota byla 1,2 miliardy liber (37,52 mld.).

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články