Krátce: Parkovací škody zlobí Němce


			Krátce: Parkovací škody zlobí Němce
14.11.2019 Zahraničí

Parkovací škody jsou v sousedním Německu častým jevem. Tento fenomén zkoumala nedávno společnost Yougov na objednávku pojišťovny DEVK. Anketa mezi více než 2000 občany spolkových zemí ukázala, že téměř 60 % z nich už má vlastní zkušenost s takovou událostí.

Více než polovina respondentů se vyjádřila, že považuje parkovací místa na parkovištích a v parkovacích domech za příliš úzká a těsná.

Jako další příčinu parkovacích škod uváděli dotázaní doslova „hektiku a stres“ (47 %), chyby v řízení (35 %) a nezpůsobilost k provozu, zejména kvůli konzumaci alkoholu, drog, anebo kvůli přílišné únavě (16 %). Pouze každý desátý oslovený uvedl, že podle něj je příčinou parkovací škody riskující řidič. Ani špatné značení nebo slabé osvětlení nejsou považovány za významný důvod takové nehody (4 %).


Mohlo by vás zajímat: Martin Rotkovský: Změna zdanění rezerv nemusí být v souladu s platnými zákony


Většina respondentů (84 %) uvedlo, že oni sami parkovací škodu nezavinili. V 60 % případů nebylo možné viníka události zjistit, 52 % postižených škodu zaplatilo ze svého. V 11 % případů zaplatil škodu viník ze svého povinného ručení. A konečně 5 % poškozených zlikvidovalo poškození auta ze svého havarijního pojištění.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články