Nepokoje v Hongkongu kazí už i pojišťovací byznys


			Nepokoje v Hongkongu kazí už i pojišťovací byznys
5.11.2019 Zahraničí

Přetrvávající nepokoje v Hongkongu neměly za následek jen dramatický propad turistiky z pevniny na toto ostrovní území. Také pojistitelé začínají počítat ztráty.

Reportáže z televize a internetu plné násilí nezůstaly bez odezvy. Mnoho demonstrantů útočí na ostatní chodce, kteří mluví čínsky a jsou rozpoznatelní jako turisté z čínské pevniny. Takové obrázky samozřejmě odrazují další zájemce od návštěvy. Přitom doposud byly tyto cesty populární zejména okolo 1. října, kdy Čína slaví státní svátek. V průměru přijelo do Hongkongu v tyto dny asi 200 skupin turistů, což přinášelo významné příjmy.

V současné třaskavé situaci ale kleslo toto číslo na desetinu, jak informoval předseda hongkongské společnosti na podporu turistiky. Samozřejmě se ochladnutí zájmu o Hongkong netýká jen sousední Číny, ale i dalších zemí. Opadl zájem i o tradičně silnou kongresovou turistiku. Zasedání mezinárodních organizací jsou přeložena do jiných zemí. V srpnu kleslo vytížení hotelů na polovinu, cena za přenocování zlevnila o 40-70 %.


Mohlo by vás zajímat: Zemětřesení v PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovně. Kdo se stal majitelem?


A krize zasáhla už i místní pojišťovnictví. Doposud si pevninští Číňané velmi cenili životního pojištění v Hongkongu. Už se z toho za minulá léta vyvinula rutina, že turistickou návštěvu ostrovního území spojili mimo jiné také se sjednáním životního pojištění pro sebe nebo blízké osoby.

Podle statistik hongkongského dozorového orgánu činil objem pojistného z nových pojistných smluv pro zákazníky z Číny loni 47,6 miliardy místních dolarů, což odpovídá zhruba 5,49 miliardy EUR. Ale od počátku politických nepokojů v oblasti vykazuje mnoho místních pojišťoven podstatně nižší výsledky.


Mohlo by vás zajímat: ČAP k 3Q 2019: Předepsané pojistné vzrostlo o 5,5 miliard Kč


Například v novinách The 21th Century Economy si postěžoval CEO společnosti AIA Hongkong na výpadek pevninských klientů při správě jejich aktiv, který v tomto období v jiných letech uspokojivě plnil kasu. Experti očekávají, že v druhém pololetí tohoto roku bude ze strany hongkongských pojišťoven uzavřena jen čtvrtina obvyklého nového obchodu v porovnání s rokem 2018.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články