Konference: „Vzdělávání je druhá měna“


			Konference: „Vzdělávání je druhá měna“
24.10.2019 Tiskové zprávy

16. října 2019 proběhla konference „Vzdělávání je druhá měna“, kterou pořádala společnost E.G.I. Education Grow Insurance, akreditovaná osoba dle zákona č. 170/2018 Sb., jako svou historicky první konferenci. Stěžejním tématem byly zkoušky odborné způsobilosti dle zákona č. 170/2018 Sb. a jejich organizace. Jak jsme v posledních dnech pozorovali, otázka zkoušek odborné způsobilosti je nejen žhavým tématem, ale navíc jitří emoce jak makléřů, tak pracovníků pojišťoven.

První část konference se věnovala především informacím o typech zkoušek odborné způsobilosti a povinnosti trvale splňovat odbornou způsobilost ze strany pracovníků (makléřů i pojišťoven), včetně informací, na které pracovní pozice tato povinnost dopadá.

Společnost E.G.I. dále představila své prezenční a E-learningové studijní programy, které pro uchazeče o zkoušku připravila. Dále ve spolupráci se zástupcem firmy Netventic Technologies, s.r.o., dodavatele softwaru, představila společnost E.G.I. program pro E-learningové studium i pro zkoušky odborné způsobilosti.


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Kvůli změně zdanění technických rezerv přijde klient o 3400 Kč


Živá diskuse, kterou téma zkoušek vyvolalo, se následně přesunula do unikátních prostor Salla Terreny v Břevnovském klášteře, kde pokračovala v méně formálním duchu. V průběhu společenského večera vystoupili i partneři akce.

Prvním z nich byl Mgr. Lukáš Kaplan za společnost European Compensation Services s.r.o. (EUCS), která stojí na straně pojištěných, pokud se dostanou do nesnází při vymáhání svého práva z pojistného plnění. S touto společností akreditovaná osoba E.G.I. Education Grow Insurance, s.r.o. pracuje na přípravě následného vzdělávání, které bude zaměřeno na kauzy, které společnost EUCS denně řeší.


Mohlo by vás zajímat: Další díl kauzy IŽP: Žaloba na Generali a Českou pojišťovnu


Jako další partner akce vystoupila paní RNDr. Alena Olšáková, MBA, LL.M., zástupce společnosti British Institute of Management, s.r.o., vzdělávací instituce certifikované k pořádání studií MBA. Společnosti E.G.I. Education Grow Insurance, s.r.o. a British Institute of Management, s.r.o. společně certifikovaly MBA studium Insurance Broker a spolupracují na dalších MBA studiích, jako například Business Management.

Třetím partnerem konference byla Asociace institucí vzdělávání dospělých, jejíž podpora na poli vzdělávání dospělých, zejména v oblasti informací a zkušeností, je pro společnost E.G.I. neocenitelná.

Večer se dále nesl ve zcela společenském duchu zásluhou příjemné hudby v podání dívčí saxofonové kapely Kvarket, ochutnávky kvalitních vín firmy Znovín Znojmo a skvělého občerstvení dodané společností Aristokrat Catering.

Díky zájmu zúčastněných i příjemnému průběhu celé konference se zástupci společnosti E.G.I. Education Grow Insurance již nyní těší na její další ročník.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články