Eva Gmentová: Proč vzniklo E.G.I. Education Grow Insurance a co nabízí?


			Eva Gmentová: Proč vzniklo E.G.I. Education Grow Insurance a co nabízí?
22.9.2017 Tiskové zprávy

Věděli jste, že Robert Kiyosaki nazývá vzdělání druhou měnou? On sice hovoří o finančním vzdělání, ale ve svém důsledku je vzdělání pro každou činnost a každé podnikání měnou, bez které se neobejde. Na trh tak přichází společnost E.G.I. Education Grow Insurance, která přináší vzdělávací kurzy z oblasti pojišťovnictví.  

Vzdělání je měnou, bez které nemůže fungovat žádný obor. Truhlář nevyrobí nábytek, elektrikář nezapojí bojler, kominík nevyčistí komín, pokud je to někdo zkušenější nenaučil. Ani sport nelze dělat bez tréninku, bez trenéra. Co by byl dnes Jaromír Jágr, kdyby ho otec nenaučil bruslit? Asi by nebyl jedním z nejúspěšnějších hokejistů své doby, kdyby si myslel, že bez každodenní dřiny, bez námahy a úsilí lze vystoupat na vrchol. Ani pojištění nelze dělat jen tak, že se ráno vzbudím, řeknu si, a teď budu „pojišťovákem“.

„Pojišťovák“, to je takové hanlivé slovo, co našemu oboru zrovna slávu nedělá. A i já jsem ho vnímala negativně před tím, než jsem začala pracovat ve firmě STACH, a.s. A tehdy jsem objevila opojné kouzlo významu pojištění a svůdný obsah služby, jakou je zprostředkování pojištění. Ale také jsem zjistila, že to krátké slovo „pojištění“, v sobě skrývá nepřeberné množství vědění, informací a znalostí, až se mi zatočila hlava.


Mohlo by vás zajímat: Tomáš Síkora: Nové ZETEO2 je objektivní srovnávač. Konečně!


A tak jsem se začala učit, poznávat, hledat, bádat, studovat, zkoumat a hlavně pojišťovat. A tenkrát jsem byla vděčná všem, kdo již byli těmi „velkými“ zprostředkovateli, kdo měl se mnou trpělivost a kdo byl ochoten se mnou sdílet své znalosti a zkušenosti. A protože jsem se nebála ptát, zajímat se a žádat zkušenější kolegy i obchodní partnery o jejich vědomosti, pronikla jsem do pojištění a zamilovala jsem si tenhle obor a ráda jsem byla zprostředkovatelem.

Za těch sedmnáct let každodenní dřiny, každodenního poznávání, každodenního kontaktu s klientem, jsem se ocitla již na pozici zkušeného a ostříleného zprostředkovatele a objevila jsem, že je právě ten správný čas své znalosti předat dál, neboť žádný učený z nebe nespadl. Ani pojišťovací zprostředkovatel.

Pak už jen stačilo zamyslet se nad významem iniciál mého jména a vznikla vzdělávací agentura E.G.I. Education Grow Insurance. Vznikla pro ty, co chtějí v pojištění růst, co nechtějí zůstat stát na místě. Pro ty, co vědí, že vzdělávání je i v pojištění druhou měnou a že bez vzdělání se brzy ocitnou na vedlější koleji, co nikam nevede.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Čas předvolební...


Asi každý, kdo čte tento článek, ví, že kdokoli, kdo složí odborné zkoušky u ČNB, může být pojišťovacím zprostředkovatelem. Ale jaký je rozdíl mezi obyčejným pojišťovacím zprostředkovatelem, dobrým a úspěšným zprostředkovatelem, už asi není tak kdekomu jasné. Já v tom však jasno mám.

Dobrý makléř nebo agent je ten, kdo na sobě pracuje, hledá informace, učí se. Úspěšným se stává tehdy, když jde naproti klientovi, nesedí se založenýma rukama, stále se vzdělává a je otevřený novým informacím. Vzdělávací agentura E.G.I. je tu proto, aby z obyčejných dělala dobré a z dobrých úspěšné, protože úspěšní jsou jen ti, co v tvrdé konkurenci obstojí, co mají spokojené klienty, co mají stále větší a větší obchody a jsou také těmi, co hýbou pojistným trhem.

E.G.I. Education Grow Insurance, jak název napovídá, je tu pro ty, co chtějí růst, co nechtějí jen přežívat, ale je pro ně práce naplněním a posláním, a chtějí být svému klientovi partnerem, na kterého se může za všech okolností spolehnout. Pro ty, co chtějí této mety dosáhnout, vzdělávací agentura E.G. I. připravila kurzy a workshopy na různá témata. Od úplných základů práce zprostředkovatele, přes obchodní dovednosti a zdokonalování se v konkrétním syžetu, oboru nebo produktu, až po vzhled úspěšného byznysmena.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Pojištění faktur změní podnikatelské prostředí


Agentura taktéž nabízí vzdělávání na míru či osobní odborný koučink a poradenství jak pojišťovnám, tak zprostředkovatelům. Většina kurzů probíhá v komorním prostředí, v malých skupinkách, neboť je dokázáno, že více si zapamatujeme, když si věci vyzkoušíme, než když jen posloucháme přednášku. A protože já i lektoři, kteří jsou tu v rámci E.G.I. pro ty, co se chtějí vzdělávat, jsme především praktici, tak i kurzy probíhají formou využívání skutečných příkladů a osobních zkušeností a možnosti si vše na místě ověřit.

Pojištění znali už ve starém Egyptě a asi ho budou znát i budoucí generace, a tak se dá přeneseně říct, že pojištění je věčné. Být součástí něčeho, co je věčné, je báječná představa. Každý z nás se sám může rozhodnout, jak výjimečná jeho zkušenost bude. Zda obyčejně zapomenutelná a zapomenutá, nebo mimořádně povznášející a inspirativní díky schopnosti a chuti růst a být úspěšným.

Začala jsem citátem, a tak si na závěr neodpustím slova Mahatma Gándhího „Žijte, jako kdybyste měli zítra umřít. Učte se, jako kdybyste měli žít navždy.“

Ing. Eva Gmentová, LL.M.

Specialista na vzdělávání v oblasti korporátního pojištění

Zakladatelka E.G.I. Education Grow Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Ať se daří! :)

Aleš M.,  26. 9. 2017

Ať se daří! :)

RSS

Související články