Postřehy Evy Gmentové: Čas je neúprosný


			Postřehy Evy Gmentové: Čas je neúprosný
25.6.2019 Spektrum

Čas je neúprosný a všem běží stejně rychle. Možná se zdá, že konec roku 2020 je v nedohlednu, ale ve skutečnosti se blíží mílovými kroky. Vždyť nedávno byl Silvestr a už je červen. Vždyť nedávno, v lednu, jsme zažádali o akreditaci a už ji máme. Deadline pro splnění povinné zkoušky odborné způsobilosti se blíží, ať chceme, nebo ne.

Zkouškové otázky prošly připomínkováním odborné veřejnosti a teď už mnoho nezbývá, oficiálně jen pár měsíců, aby byly na světě a mohlo se začít zkoušet. Jenže není zkouška jako zkouška. Jít zkusit neznamená totéž jako jít se nechat vyzkoušet. Každý, kdo bude v pojišťovnictví chtít dál působit, bude muset u zkoušky obstát. Takže jít zkusit, nebo se nechat vyzkoušet?

Každý ať si tuto otázku zodpoví sám. Těm, kteří se chtějí nechat vyzkoušet, je však jasné, že bez přípravy toho moc nezmůžou. Přečtou si zákony, odborné publikace, zajdou na seminář. Ale bude to stačit? Možná si několikrát zkusí přečíst otázky. Pokud jsou obdařeni fenomenální nebo fotografickou pamětí, zapamatují si správné odpovědi na všech 1500 otázek včetně případových studií, ale hned po zkouškách pravděpodobně zase všechno zapomenou. Ale co ti, kdo si potřebují věci vyzkoušet, osahat a pochopit, aby si je zapamatovali? Co ti, kdo chtějí umět a ne jen splnit zkoušku, neboli co všichni ostatní? Odpověď je jednoduchá – nemůžeme nic podcenit a potřebujeme se připravit.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Galavečery je třeba oživit


Takže začneme hledat semináře a publikace, které nám skutečně pomohou - pomohou nám pochopit, pomohou nám se naučit. Když jsem ještě byla na druhé straně barikády, hledala jsem takové semináře marně. Měla jsem potřebu vzdělávat se, růst a získávat jiné odborné pohledy, ale nabídka byla velmi omezená. Nejvíc mě naučila praxe a vlastní zkušenost. Jenže jak získat vzdělání praxí a zkušeností, když je nyní povinnost mít nejdřív zkoušky a pak teprve praxi?

Odborné vzdělání je tedy alfou i omegou pokračování v práci v oboru pojišťovnictví. A protože mi není lhostejná odbornost v oboru a nejsou mi lhostejní ani ti, kteří se chtějí vzdělávat, připravila jsem společně s několika špičkovými odborníky semináře, které uchazečům s přípravou na zkoušky pomohou. Je na každém z vás, kdo chcete uspět, zda si zvolíte absolvovat sérii seminářů v podobě Akademie. V nabídce je buď velká podzimní Akademie s osmihodinovými semináři, nebo existuje možnost vybrat si jen ty semináře, které konkrétně vás zajímají a kde potřebujete získat vědomosti.


Mohlo by vás zajímat: GDV: Vzorové pojistné podmínky pro kybernetické pojištění


Dále je zde zkrácená intenzivní forma Letní odpolední Akademie s čtyřhodinovými semináři během jednoho srpnového týdne. Tento typ výuky je připraven jak pro ty, kdo si naše vzdělávání chtějí vyzkoušet, tak pro ty, kteří chtějí nebo potřebují využít první termíny zkoušek. Ty plánujeme vyhlásit, jakmile budou zveřejněny otázky, tj. pravděpodobně již v září. Kdo nejraději studuje sám v klidu domova, ten bude mít možnost využít eLearningovou formu Akademie, kterou spustíme na podzim. Stačí si na našem novém webu vybrat, co komu vyhovuje.

Možná bylo cílem zákona, aby zkoušky neudělali všichni, ale pojďme to změnit, pojďme se na zkoušky připravit tak, aby je udělali všichni, kdo tuhle práci mají rádi a chtějí ji dělat dál!

Ing. Eva Gmentová, LL.M.
Specialista na vzdělávání v oblasti korporátního pojištění
Zakladatelka E.G.I. Education Grow Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články