To byl ještě příznivý rok, protože podle Asmussena při průměrném celoročním výskytu škod na autech z vichřic, krupobití nebo z povodní činí úhrnná škoda asi miliardu EUR. „Loni jsme tak byli svědky „úspory“ ve výši 100 milionů EUR,“ poznamenal šéf německé asociace GDV, Naopak v roce 2021, kdy došlo k obrovské ničivé povodni v údolí Ahrtal a kdy byl současně obzvláště vysoký výskyt bouřek, krupobití a záplav, vyšplhala celková škoda ze živlů na vozidlech na 1,8 miliardy EUR.
Mohlo by vás zajímat: Martin Žáček: Férovost je v pojišťovnictví klíčovou hodnotou
Z regionálních statistik řádění živlů v Německu za loňský rok vychází nejhůře Porýní-Falc s počtem 17,4 škodních událostí na 1000 pojistných smluv. S velkým odstupem následuje Bavorsko (8,8 škod na 1000 smluv) a Sársko (7,4). Na opačném konci žebříčku jsou spolkové země, které ze živlů vyšly loni nejlépe: Hamburk (3,2) a Hesensko (2,5). Průměr za všechny spolkové země loni vyšel na 5,6 škodních událostí na 1000 pojistných smluv. Více byl zasažen jih země.
Mohlo by vás zajímat: Globální zpráva Allianz 2023: Pojišťovnictví roste. Jak se daří Česku?
Započteny jsou ze strany GDV škody způsobené vichřicemi, krupobitím, údery blesku a záplavou. Podle Jörga Asmussena nejvíce škodily 3 po sobě jdoucí orkány v únoru 2022. Ty zapříčinily škody ve výši 125 milionů EUR. I tak ale loňský rok dopadl o 10 % lépe, než se všeobecně na základě projekce vývoje aktivit živlů očekávalo.
Komentáře
Přidat komentář