Oliver Bäte: V Německu je třeba začít přemýšlet o podnikatelském modelu


			Oliver Bäte: V Německu je třeba začít přemýšlet o podnikatelském modelu
30.9.2022 Zahraničí

Německý portál Versicherungswirtschaftheute (VWH) publikoval aktuální názory předsedy představenstva německé skupiny Allianz Olivera Bäteho na současný vývoj pojišťovnictví.

Redakce článek uvádí konstatováním, že Bäte je znám tím, že se často vyjadřuje kontroverzně i k politickým tématům. Nyní silně kritizuje lokalitu Německo a také ke konfliktu na Ukrajině má vyhraněné stanovisko.


Mohlo by vás zajímat: Výroční zpráva IE: Udržitelné financování je téma


V rámci jedné konference, organizované německým deníkem Börsen-Zeitung, vystoupila Allianz s požadavkem koncentrované akce, která by mohla vést k vypracování nové strategie pro Německo. Přitom jde především o otázku, jak může hospodařit bez odpovídajících dodávek energií. Bäte se tvrdě vyjádřil v tom smyslu, že Německo nemá žádnou strategii.

Podle jeho názoru se musejí Němci konečně spojit a začít přemýšlet nad německým podnikatelským modelem. Kromě toho vidí řadu dalších důležitých témat, jako jsou finančně dostupné byty, cenově přijatelné zabezpečení ve stáří a finančně dostupný zdravotnický systém. To vše se podle Bäteho nyní vymyká kontrole.

Pokud jde o konflikt na Ukrajině, tak prý ruský útok na tuto východoevropskou zemi má výhradně ekonomické důvody. Hodnota nerostů v Donbasu je obrovská. Ruská vláda vyplácí zhruba 10 000 ruských občanů zvláštní renditu z těžby surovin a jejich exportu. Obyvatelstvo prý z toho „vidí“ ovšem málo.


Mohlo by vás zajímat: Kyberkriminalita v Rakousku: Jak reagují firmy na útoky podporované státy?


Mimoto nemůže prý ztroskotání politiky „změna prostřednictvím obchodu“ být přeceňováno. Hospodářské důsledky jsou pro Německo podle Bäteho ničivé. Spotřebitelské výdaje nejchudších německých domácností se v tomto roce pravděpodobně sníží o jednu třetinu.

Evropa bude rovněž zasažena. V minulosti prý Německo v krizových obdobích působilo přes dotace a úvěry silně ve prospěch stability EU. Bäte tvrdí, že už to tak lehce nebude možné. Konec globalizace však Bäte nevidí. Například ke zkrocení inflace bude potřebný přístup k zahraničním pracovním silám.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články