Podstatně vyšší riziko autonehody v době změny času


			Podstatně vyšší riziko autonehody v době změny času
15.4.2019 Zahraničí

Teprve nedávno rozhodl Evropský parlament o tom, že v roce 2021 skončí pravidelné nastavování hodin na letní a zimní čas. Mnohé pojišťovny by to mohly uvítat, protože podle analýzy společnosti Wiener Städtische vzrůstá riziko nehody na silnici v týdnu následujícím po změně času o 11 %!

Podle této studie by v týdnu po 31. březnu, na který letos připadlo přeřízení zimního času na letní, mělo bourat o 11 % motoristů více. Wiener Städtische zveřejnila tento závěr po vyhodnocení svých statistik za posledních deset let.

Podle něj v týdnu bezprostředně následujícím po změně času registruje v průměru 21 000 kolizí, a tím pádem o 2120 událostí více než jindy. Například tento týden v roce 2018 stále pojišťovnu na pojistném plnění 5,6 milionu EUR.


Mohlo by vás zajímat: Včera, dnes a zítra. Opravdu jsou rizika tak rozdílná?


Nepřizpůsobivý Linec

Obzvlášť vysoké je riziko v Salcbursku, kde se stalo loni o 19,4 % nehod více. Za ním následují Dolní Rakousy (o 16,2 % více), Horní Rakousy (15,3 %) a Vorarlbersko (12,9 %).

V porovnání zemských hlavních měst se vymyká především Linec: tam došlo v týdnu po změně času v roce 2018 o 21,1 % karambolů více. Také Salcburk (o 15,1 % více), Sankt Pölten (14 %) a Bregenz (13,3 %) zaznamenaly nadprůměrný počet nehod aut.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články