Pojistitelé ve Velké Británii počítají s distanční prací i po pandemii


			Pojistitelé ve Velké Británii počítají s distanční prací i po pandemii

COVID-19 zahnal na dlouhé měsíce většinu zaměstnanců na home office a zcela změnil podmínky práce. Nicméně nedávná studie uskutečněná ze strany britské zájmové samosprávy Chartered Insurance Institute (CII) přinesla závěr, že mnozí profesionálové z pojišťovacího sektoru chtějí pracovat z domova i nadále.

CII je profesionální organizací pro sféru pojišťovnictví ve Velké Británii. Byla založena v roce 1912 královskou listinou, v níž stojí, že jejím účelem je „zabezpečit a ospravedlnit důvěru veřejnosti“ ve své členy, finanční plánování a pojišťovací sektor jako celek.

Z posledního výzkumu vyplynulo, že polovina členů CII (jichž je 3 902) očekává distanční práci dva nebo tři dny v týdnu i poté, kdy budou odvolána omezující opatření v souvislosti s pandemií. Jeden z 5 respondentů se vyjádřil, že většinu pracovního týdne stráví v kanceláři a z domova nebude pracovat více než 1 den v týdnu, jakmile se uvolní pravidla a docházka na pracoviště bude bezpečná. Jiná pětina oslovených předpokládá, že když se změní pravidla vlády pro home office, i tak zůstane mimo kancelář větší část pracovního týdne a bude vykonávat své úkoly na dálku. Hodlají být jinde nejméně 3 dny v týdnu, zatímco v kanceláři se budou hlásit osobně jen dva dny.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Floskule současnosti – „udržitelnost“


Pouhých 10 % dotázaných odpovědělo, že se chtějí vrátit plně do pracovního režimu v kanceláři, tedy na pět dnů v týdnu. Přitom současný pokyn vlády zní, aby kancelářské profese pracovaly z domova, je-li to možné. Tento režim zůstane platný minimálně do další ohlášené revize podmínek a vládního harmonogramu, která je naplánována až 21. června 2021. „Koronavirus prolomil kulturní a technologické bariéry bránící dříve větší flexibilitě pracovního místa. Výstupy z této studie ukazují limity i benefity distanční práce, jak je zažili lidé během pandemie COVIDU-19,“ shrnul poznatky Chief Membership Officer CII Keith Richards, a poznamenal: „Zjevně nestačí jeden vzor na všechny, pokud hledáme vhodný model pro pojišťovací profesionály s jejich organizací práce poté, až vláda uvolní svá pravidla.“


Mohlo by vás zajímat: 9x zákon o pojištění osob a alkoholu


Podle Richardse je ale zjevný vyšší „apetit“ pro uvolnění pracovního režimu, jaký jsme znali před vypuknutím pandemie. Bude zapotřebí vyhodnotit, co jde lépe vzdáleně, a co naopak vyžaduje osobní interakci v zájmu doručení do nejlepšího výsledku práce.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články